Zmarszczki na szyi ćwiczenia – propozycje

redakcja serwisu | 12 lutego 2022 | Komentarze: 0

Zmarszczki na szyi tworzą się pod wpływem działania tych samych czynników, co zmarszczki na twarzy. Z wiekiem organizm produkuje coraz mniej włókien kolagenowych i skóra traci swoją sprężystość. Jednak nie tylko upływający czas ma wpływ na kondycję naszej skóry. Zmarszczki na szyi mogą pojawić się nawet u młodych osób, po części jako konsekwencja siedzenia ze spuszczona głową, z oczami utkwionymi w smartfonie. Przyczynia się do nich również nadmierna ekspozycja na słońce, stres, czynniki genetyczne, palenie papierosów czy złe odżywianie się. Zazwyczaj pojawiają się u kobiet po czterdziestym roku życia, jednak mogą je mieć także dwudziestolatki czy trzydziestolatki. Często maja postać poziomych pręg nazywanych naszyjnikiem Wenus.

Zmarszczki na szyi – przyczyny powstawania i ćwiczenia

Zmarszczki na szyi powstają również w dużej mierze w wyniku działania czynników genetycznych. Poza tym szkodliwy wpływ na skórę ma promieniowanie UV i niestosowanie kremów z filtrem. Zmarszczki na szyi powstają też poprzez częste siedzenie ze spuszczoną głową nad książką czy telefonem. Możemy się w ten sposób nabawić również podwójnego podbródka. Zakładanie ubrań z ciasnym golfem może podrażnić delikatna skórę na dekolcie, co także ma wpływ na powstawanie w tym miejscu zmarszczek. Niewłaściwa pozycja podczas snu także jest przyczyną zmarszczek na szyi. Spanie w pozycji embrionalnej daje taki sam efekt, jak spuszczona głowa.

Zobacz również: Naturalne kosmetyki na zmarszczki do twarzy w sklepie verdelab.pl

Te wszystkie czynniki sprawiają, że skóra traci nawilżenie i przestaje być jędrna. Tak powstają poziome zmarszczki na szyi. Dlatego najważniejsza jest profilaktyka. Młode osoby powinny zacząć ją jak najszybciej. Trzeba przyjrzeć się swoim nawykom, zmienić styl życia na zdrowszy i stosować kosmetyki silnie nawilżające na szyję i dekolt. Równie ważne są także odpowiednie ćwiczenia wzmacniające.

Jak zapobiegać pojawieniu się zmarszczek? – przyczyny ich powstawania i metody usuwania

przyczyny powstawania zmarszczek

czynniki genetyczne

zła dieta

palenie papierosów

promieniowanie UV

zła postawa ciała

sposoby na pozbycie się zmarszczek

zabieg hialuronowy

mezoterapia

radiofrekwencja mikroigłowa

ćwiczenia poprawiające sprężystość skóry

Profilaktyka to podstawa, jeśli chcemy ustrzec się przed zmarszczkami na twarzy, szyi i dekolcie. W przypadku wielu schorzeń i defektów znacznie łatwiej jest zapobiegać, niż potem usuwać istniejące mankamenty, czy też leczyć choroby. Drugą istotną kwestią jest systematyczność. Codzienne powtarzanie drobnych zabiegów pielęgnacyjnych, przyniesie często lepsze rezultaty niż profesjonalny zabieg raz na jakiś czas – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog

Zmarszczki na szyi – krem przeciwzmarszczkowy Buatic

Ponieważ za powstawanie zmarszczek zawsze odpowiedzialne są te same czynniki: ubytki kolagenu, mimika, fotostarzenie, styl życia – w przypadku zmarszczek na szyi sprawdzi się także pielęgnacja dobrej jakości kremem przeciwzmarszczkowym. Ciekawą propozycją jest krem z naturalnymi składnikami aktywnymi, np. krem Buatic. Jego składniki charakteryzuje szerokie spektrum działania. Przede wszystkim Buatic posiada właściwości wzmacniające syntezę włókien kolagenu i elastyny, białek, które budują skórę i odpowiadają za jej jędrność oraz zdolność do nieulegania odkształceniom. Zawiera także substancje antyoksydacyjne, które neutralizują niekorzystne działanie uszkadzających komórki wolnych rodników. Buatic to także wzmocnienie płaszcza hydro-lipidowego, co podnosi nawilżenie skóry i chroni przed uszkodzeniami, które powstają, gdy skóra jest przesuszona. Tak wszechstronne działanie sprawia, że Buatci doskonale radzi sobie w kuracjach aktywnie zwalczających już istniejące zmarszczki, w tym zmarszczki na szyi oraz stosowany profilaktycznie, aby zapobiegać pojawieniu się nowych zmarszczek.

Zmarszczki na szyi ćwiczenia i metody eliminacji

Co jednak zrobić, jeśli zmarszczki na szyi już się pojawiły i jedyne, czego pragniemy to szybko je usunąć? Jakie jeszcze metody, oprócz kremu przeciwzmarszczkowego, warto stosować? Aby pozbyć się nieestetycznego problemu zmarszczek na szyi należy wykonywać ćwiczenia i/ lub skorzystać z usług medycyny estetycznej. Jest kilka skutecznych metod, które pomogą. Należą do nich:

 1. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Zostaje on wstrzyknięty w problematyczne miejsce na ciele pod skórę. Ma to na celu zlikwidowanie np. zmarszczek na szyi, po kwasie hialuronowym skóra jest bardziej elastyczna i nawodniona.

 1. Sesja mezoterapii igłowej.

Podczas tego zabiegu wstrzykuje się pod skórę składniki aktywne spłycające lub redukujące zmarszczki. Można też zastosować w tym celu osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjentki. Powoduje to aktywizowanie się komórek macierzystych i fibroblastów, skóra jest odnowiona, a pręgi Wenus wygładzone.

 1. Radiofrekwencja mikroigłowa.

W wyniku dostarczanie do skóry energii radiofrekwencyjnej, wywołującej podwyższenie temperatury tkanek, następuje regeneracja skóry.

 1. Trening mięśni szyi i twarzy.

Nasze mięśnie i zęby w ciągu dnia bezwiednie się zaciskają. Niestety z czasem nie potrafią samoistnie się rozluźnić. Ten stan prowadzi do nieustannych napięć, w wyniku których odkształceniu ulega także pokrywająca mięśnie skóra. W ten sposób tworzą się zmarszczki mimiczne. Systematyczne rozluźnianie mięśni za pomocą ćwiczeń oraz wzmacnianie mięśni jest skuteczną metodą przeciwdziałania temu zjawisku. Dzięki systematycznym ćwiczeniom możemy w prosty sposób ustrzec się przed zmarszczkami – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Jak usunąć zmarszczki na szyi? Ćwiczenia na zmarszczki na szyi – propozycje

Odpowiednie ćwiczenia na zmarszczki na szyi również mogą zniwelować problem. Poprawa nastąpi tylko przy ich regularnym i sumiennym wykonywaniu.  Warto robić to codziennie. Każdego dnia należy wykonywać trening mięśni szyjnych. Polega on na kręceniu szyją w różnych kierunkach, naprzemiennym robieniu skrętów, obrotów, unoszeniu i spuszczaniu głowy. Należy wykonać kilka cykli. Powinnyśmy podczas treningu poczuć się zmęczone. Wysiłek mobilizuje mięśnie do pracy.

Nieestetyczne bruzdy na szyi pojawią się później oraz będzie łatwiej z nimi walczyć, gdy zaczniemy praktykować jogę twarzy. Podczas takiej sesji wykonuje się specjalne ruchy żuchwą, szyją i brodą, często przy pomocy dłoni. Ma to na celu lepsze ukrwienie skóry i wzmocnienie mięśni Przykładem. takiego ćwiczenia jest na przykład splecenie dłoni na czole i mocne napieranie głową do przodu, tak żebyśmy poczuli, jak pracują mięśnie szyi. Ćwiczenia na zmarszczki na szyi przyniosą pożądany efekt tylko wtedy, gdy będą wykonywane regularnie, każdego dnia, najlepiej wieczorem po skończonej toalecie.

Podsumowanie

Wiek nie jest wcale wyznacznikiem pojawienia się zmarszczek. Jeśli nie dbamy odpowiednio o siebie, wcześnie zaobserwujemy skutki złych nawyków – zmarszczki na szyi, których jeszcze nie powinno być. Aby do nich nie dopuścić należy unikać czynników szkodliwych, dbać o prawidłową postawę, zdrowo się odżywiać, stosować filtry słoneczne. Należy także karmić skórę kremami nawilżającymi, by zachować na długo jej sprężystość.

Jeśli i to nie pomaga rozważmy zabiegi medycyny estetycznej wygładzające zmarszczki. Warto także ćwiczyć jogę twarzy, aby usunąć zmarszczki na szyi. Jak widać całkiem sporo możemy zrobić, aby zminimalizować skutki starzenia się skóry.

FAQ

 1. Jak pozbyć się zmarszczki na szyi?

Aby usunąć bruzdy na szyi można skorzystać z oferty gabinetów medycyny estetycznej. Można rozważyć zabieg hialuronowy, mezoterapię, radiofrekwencję mikroigłową. Ćwiczenia poprawiające sprężystość skóry również mogą zaradzić problemowi. Nie można także pomijać codziennej aplikacji dobrej jakości kremu przeciwzmarszczkowego np. Buatic.

 1. Jakie ćwiczenia na zmarszczki na szyi pomogą się ich pozbyć?

Należy przeprowadzać trening szyi polegający na kręceniu nią w różnych kierunkach, naprzemiennym robieniu skrętów, obrotów, unoszeniu i spuszczaniu głowy. Należy wykonywać kilka powtórzeń. Inna propozycja to joga twarzy. Podczas takiej sesji wykonuje się specjalne ruchy żuchwą, szyją i brodą przy pomocy dłoni. Ma to na celu lepsze ukrwienie skóry i wzmocnienie mięśni szyi. Przykładem takiego ćwiczenia jest na przykład splecenie dłoni na czole i mocne napieranie głową do przodu, tak żebyśmy poczuli, jak pracują mięśnie szyi.

 1. Jak często trzeba wykonywać ćwiczenia na zmarszczki na szyi?

Ćwiczenia najlepiej wykonywać regularnie – codziennie.

 1. Co możemy zmienić w sposobie życia, by zmarszczki na szyi wystąpiły jak najpóźniej?

Należy ograniczyć siedzenie ze spuszczoną głową, wprowadzić zdrową dietę, zrezygnować z palenia papierosów i chronić się przed promieniowaniem UV stosując silne kremy z filtrem.

Bibliografia

 1. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006

 2. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005

 3. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008
 4. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006
 5. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
 6. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz