Zacięta walka i emocje do ostatnich metrów. Nowy Mistrz Polski IV Regat Youtuberów!

Wydawca | 20 czerwca 2018 | Komentarze: 0

W miniony weekend, na Mazurach, odbyła się IV edycja żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 60 internetowych twórców podzielonych na 12 załóg. Jednak zwyciężyć mogła tylko jedna z nich. Na najwyższym podium stanęła ekipa Agnieszki Grzelak z Aleksandrą Długołęcką, Patrycją Wolff, Dominikiem Rupińskim, SMAV`em oraz sternikiem Zdzisławem Smoczyńskim, odbierając tym samym mistrzowski tytuł załodze Śmiechawy.

Regaty YouTuberów po raz czwarty!

Regaty YouTuberów to wydarzenie, którego misją jest promowanie idei żeglarstwa, regionu Mazur oraz aktywnego wypoczynku wśród młodych osób. Z tą myślą Bartek Milewski ze szkoły żeglarskiej Róża Wiatrów stworzył pierwsze tego typu wydarzenie dedykowane twórcom YouTube`a. – Już od czterech lat najpopularniejsi YouTuberzy przyjeżdżają do nas, aby spróbować swoich sił w żeglarstwie. Z każdym rokiem frekwencja jest coraz większa, przybywa wielu nowych uczestników, a co za tym idzie rywalizacja staje się jeszcze bardziej zacięta. – mówi Bartek Milewski. W tym roku na starcie regat pojawiło się aż 60 uczestników, dla których poza udziałem w żeglarskich Mistrzostwach Polski, była to również okazja do spotkania się z innymi twórcami oraz fanami, którzy licznie przybyli dopingować swoich idoli.

Nowy Mistrz Polski w regatach YouTuberów

Ostatnie dwie edycje zdominowane były przez ekipę Śmiechawy TV oraz Cybermariana. Aż dwukrotnie stawali oni na najwyższym stopniu podium. W tym roku ich dobrą passę przełamać chciało aż 11 załóg, które podczas trzech biegów wyścigowych rywalizowały ze sobą do ostatnich metrów. Ostatecznie po złote medale i Puchar Róży Wiatrów sięgnęła załoga kapitan Agnieszki Grzelak z Aleksandrą Długołęcką, Patrycją Wolff, Dominikiem Rupińskim, Filipem Kłodą (SMAV) oraz sternikiem Zdzisławem Smoczyńskim. – Nie spodziewaliśmy się tego zwycięstwa. Poza Filipem dla nas wszystkich był to debiut w Regatach YouTuberów, ale wszyscy ciężko pracowali na pokładzie zgodnie z instrukcjami naszego sternika i to przełożyło się na nasz sukces. Wielkie emocje, niesamowita przygoda i łzy szczęścia. To był najlepszy weekend w całym roku! – opowiadała po ceremonii dekoracji zwycięska załoga Agnieszki Grzelak.

Na drugim stopniu podium, kolejny rok z rzędu, zameldowała się załoga 5 sposobów na z Kuzynem Hindusem. Zaraz za nimi, z takim samym dorobkiem punktowym, ale niższą lokatą w ostatnim biegu załoga z DeeJay`em, Worotem, Luure, Rudym Człowiekiem, Sadamem i sterniczką Magdą Sadowską.

Charytatywny stream w walce z rakiem

Jak co roku, Regaty YouTuberów to nie tylko dobra zabawa i sportowa rywalizacja, ale także okazja do niesienia pomocy. Zgodnie z tradycją, zwycięzcy z poprzedniej edycji przypada w gestii wybór celu, na który zbierane będą środki. Decyzją Cyber Mariana – ubiegłorocznego Mistrza Polski, wsparcie po IV edycji otrzyma Fundacja Pokonaj Raka. W minioną sobotę po zakończeniu żeglarskich zmagań, odbyła się ponad dwugodzinna transmisja na żywo z udziałem wszystkich uczestników wydarzenia, którą dotychczas obejrzało ponad 130 000 osó. Podczas charytatywnego streama widzowie mogli wpłacać nawet drobne kwoty na rzecz fundacji. W ten sposób Cyber Marian wraz z innymi twórcami uzbierali łącznie aż 8.426,32zł, z czego aż 2.000zł trafiły od Micha, autora kanału Miłośnicy 4 kółek. Już wkrótce wszystkie pieniądze zasilą konto fundacji. – Fajnie, że przy okazji Regat YouTuberów znów udało nam się zrobić wspólnie coś dobrego. Tutaj ogromne podziękowania należą się przede wszystkim fanom, którzy wsparli inicjatywę, ale również każdemu twórcy, który wziął udział w stream`ie, czy choćby udostępnił link do transmisji. Nie można też zapomnieć o serwisie Tipanddonation, który obniżył swoje prowizje specjalnie na tę potrzebę, a także zapewnił narzędzie do jej przeprowadzenia live`a. Wielkie dzięki wszystkim za wsparcie i zaangażowanie. – powiedział po zakończonej transmisji Cyber Marian.

Klasyfikacja generalna IV edycji żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów:

I miejsce: Agnieszka Grzelak, Aleksandra Długołęcka, Dominik Rupiński, SMAV, sternik: Zdzisław Smoczyński

II miejsce: 5 sposobów na, Kuzyn Hindus, sternik: Robert Wolny

III miejsce: DeeJay, Worot, Luure, Rudy Człowiek, Sadam, sternik: Magdalena Sadowska

IV miejsce: Wojtek Szumański, Cyber Marian, Marianna, Max Makowski, Autostopem na koniec świata, sternik: Dawid Adamski

V miejsce: Śmiechawa TV, sternik: Szymon Micsutka

VI miejsce: Madeline Gavi, Ihanio, Epic Cheat Meal, Bartek bez przepisu, sternik: Marcin Płuciennik

VII miejsce: Waksy, Nieprzygotowani, sternik: Tomasz Ostaszewski

VIII miejsce: Astrofaza, EMCE Kwadrat, Matura to Bzdura, sternik: Grzegorz Walczak

IX miejsce: Wybrakowana, CTSG87, MrSetoKami, Sou Shibo, That`s Alien, El Buczo: Remigiusz Kapcia

X miejsce: Czas Gentlemanów, Motodoradca, Porady Rowerowe, Miłośnicy 4 kółek, sternik: Marek Lipski

XI miejsce: Sprytne Babki, sternik: Marek Tyburcy

Dyskwalifikacja załogi: Ajgor Ignacy, Magic of Y, CzugA, Beksy, sternik: Bolesław Oleksy

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz