wynajem samochodu

Wynajem długoterminowy samochodów – na czym polega?

redakcja serwisu | 15 grudnia 2022 | Komentarze: 0

Kryzys w branży motoryzacyjnej oraz rosnąca inflacja w całej Europie sprawia, że trendy dotyczące finansowania samochodów się zmieniają. Kiedyś absolutnym królem był leasing, lecz obecnie rośnie popularność wynajmu długoterminowego samochodów. Na czym on polega i gdzie można z niego skorzystać?

Gdzie można skorzystać z wynajmu długoterminowego samochodów?

Zdecydowanie się na formę finansowania jaką jest wynajem długoterminowy samochodów jest możliwy na przykład w wypożyczalniach. Wiele z nich oferuje bowiem nie tylko auta na kilka do kilkunastu dni, ale też właśnie na dłuższy okres trwający od roku do nawet 3 lat. Zazwyczaj długość trwania takiej umowy mieści się w tym przedziale.

Aby odszukać firmy, które mogą nam zaoferować długoterminowy wynajem samochodów we Wrocławiu powinniśmy sprawdzić, co powie nam internet. W ten sposób oszczędzimy sobie jeżdżenia po wypożyczalniach i z perspektywy własnego domu dowiemy się, gdzie oferowany jest wynajem długoterminowy, a w wielu miejscach nawet to, jakie auta są w jego ramach dostępne.

Na czym polega wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodu to forma finansowania w ramach której nie wejdziemy raczej w jego posiadanie jako właściciel. Mamy do niego jednak dostęp przez określony czas na określonych w umowie warunkach. W trakcie takiego wynajmu możemy z samochodu dowolnie korzystać, a nasz jedyny obowiązek to nim jeździć oraz go tankować, a także zawozić na wymagane naprawy. Te zazwyczaj są jednak pokrywane przez właściciela auta.

Wynika to z tego, że rata wynajmu długoterminowego odpowiada temu, ile płaci się za ubezpieczenie auta, serwis opon, cały pakiet serwisowy, a także ile samochód traci wartości. Do tego suma tych rzeczy jest powiększana o pewną marżę i w ten sposób otrzymujemy ratę wynajmu długoterminowego, która jest stała przez cały okres wynajmu. Ponadto jest ona znacznie niższa niż przy leasingu, czy kredycie. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się właśnie na tę formę finansowania.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz