uniewaznienie kredytu frankowego nowe przepisy

Wciąż warto unieważnić kredyt frankowy – nowe przepisy

redakcja serwisu | 21 grudnia 2023 | Komentarze: 0

Sprawy frankowe wciąż wypełniają wokandy sądów, wielu frankowiczów przewalutowało kredyty, inni podpisali z bankami ugody, a część klientów już unieważniła umowy kredytowe przed sądami. Mimo to nie brakuje aktywnych kredytów we frankach. Od feralnego dnia załamania kursu franka minęło już prawie dwie dekady, a problem wciąż jest żywy.

Kolejne wyroki TSUE rzutują na sprawy frankowe

Wydane w grudniu wyroki TSUE w odniesieniu do przedawnienia roszczeń w sprawach frankowych oraz kwestii prawa zatrzymania nie są bez znaczenia dla spraw frankowych w toku jak i przyszłych. Kancelarie prawne zajmujące się problematyką kredytów frankowych są zadowolone z wyroków, gdyż orzeczenia w pewien sposób są korzystne dla frankowiczów i ich interesów.

Przemyślana i odpowiedzialna decyzja

Każda decyzja kredytowa powinna być dobrze przemyślana i przeanalizowana pod kątem bezpieczeństwa, zysków i strat. Decyzja o zawarciu umowy kredytowej we frankach okazała się ryzykowna i chybiona, za co frankowicze do dziś płacą wysoką cenę. Czy na tym błędzie można jeszcze coś zyskać? Bezsprzecznie nie da się zarobić, ale owszem można mniej stracić decydując się na proces z bankiem o unieważnienie umowy z tytułu jej abuzywności. Powództwo o unieważnienie kredytu to również ryzyko. Co prawda przegrana w sądzie nie rodzi negatywnych skutków dla samego kredytu, to jednak są to znaczne koszty.

Korzyść z upływu czasu

Z jednej strony można powiedzieć, że frankowicze, którzy wytrwale spłacali kredyty po horrendalnie wysokim kursie franka są obecnie w lepszej pozycji, bowiem mogą korzystać z wypracowanych rozwiązań, ustalonych przepisów i przetartych ścieżek procesowych. Z drugiej jednak strony sumy jakie wpłacili do banku są bardzo dotkliwe, wysokie, o które warto walczyć. Mimo, iż umowy kredytowe frankowe coraz łatwiej jest unieważnić, coraz szybciej można uzyskać prawomocny wyrok, to jednak nie każdą z automatu umowę można uznać za niedozwoloną. Każdorazowo kancelaria frankowa Opole ocenia zapisy umowne, czy wykazują cechy niedozwolonych klauzul abuzywnych. Zadaniem kancelarii jest uargumentowanie abuzywnosci z korzyścią dla klienta. Nie zawsze jest to banalnie proste.

Oferta kancelarii frankowej – koszty sprawy

Doświadczenie praktyczne pomaga w sprawach trudnych i z pozoru beznadziejnych. Pewne trudności można przewidzieć już na etapie analizy prawnej czy sporządzania pozwu. O wątpliwościach klient powinien być informowany, podobnie jak w przejrzysty sposób otrzymać szacunkowe koszty pomocy prawnej. Przeglądając oferty kancelarii prawnych z łatwością można zauważyć iż wynagrodzenie kancelarii opiera się na prowizji, która płatna jest również w razie przegranej w sądzie. Opłaty za reprezentację pobierane są osobno i mogą składać się z różnych elementów. Kancelaria frankowa doświadczona w prowadzeniu różnorakich spraw frankowych pomaga frankowiczom wygrać nawet najbardziej skomplikowane sprawy, w których trudno jest udowodnić abuzywność zapisów.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz