Standy kartonowe – czym są i gdzie mają zastosowanie?

redakcja serwisu | 6 maja 2022 | Komentarze: 0

Nie każdy wie, czym są standy kartonowe, chociaż wszyscy z pewnością się w swoim życiu nie raz z nimi spotkali. Standy na różnego rodzaju produkty pojawiają się w sklepach spożywczych. Można spotkać również stojaki kartonowe na ulotki. Te natomiast często występują chociażby w kinach. Więcej na temat tego typu produktów w dalszej części tego tekstu.

Standy kartonowe – czym są?

Tytułowe standy kartonowe można również spotkać pod nazwą stojaki reklamowe czy stojaki kartonowe. Takie standy na produkty, podobnie jak kartonowe stojaki na ulotki, są nie tylko funkcjonalnym, łatwym w przeniesieniu regałem, ale i świetnym miejscem na dodatkową reklamę.

Z tego powodu coraz więcej firm pragnących dobrze wykorzystać każdą szansę na promocję, korzysta z takich właśnie stojaków. Wystarczy zlecić danej firmie zaprojektowanie reklamy, która na takim standzie się pojawi. Sam wzór stojaka można zakupić lub też zaprojektować własny. Ta druga opcja będzie jednak zdecydowanie droższym rozwiązaniem.

Standy kartonowe – jakie funkcje spełniają?

Wspomniane stojaki tekturowe spełniają dwie główne funkcje. Po pierwsze, to użyteczna półka, na której można ładnie wyeksponować produkty. Marki oferujące dane produkty zazwyczaj dostarczają standy do danych sklepów. W podpisywanych umowach określa się ściśle, gdzie i jakie produkty powinny się znaleźć.

Dla marek to nie tylko szansa na wyróżnienie się wśród podobnych produktów sprzedawanych w danym miejscu, ale i miejsce na dodatkową reklamę. Cały stand jest bowiem zaprojektowany tak, by pokazać markę i logo oraz budować jej świadomość wśród klientów.

Standy kartonowe – gdzie się je najczęściej stosuje?

Jak wspomniano, standy kartonowe można spotkać najczęściej w sklepach. Od największych supermarketów, po osiedlowe sklepiki. Poza tym takie stojaki pojawiają się w drogeriach czy aptekach.

Jednak istnieją również standy kartonowe na ulotki. Te natomiast stawia się w takich miejscach jak kina czy różnego rodzaju konferencje.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz