stacja transformatorowa

Stacje transformatorowe – jakie są ich rodzaje?

redakcja serwisu | 2 marca 2023 | Komentarze: 0

Stacje transformatorowe odpowiedzialne są m.in. za podział energii elektrycznej. To dzięki niej, klienci końcowi mogą cieszyć się energią elektryczną w swoich domach. Jednak nikt nie jest do końca świadom tego, że do wyboru jest kilka rodzai takich urządzeń, jakich wybór uzależniony jest m.in. od warunków jakie występują w sieci elektroenergetycznej.

Stacje transformatorowe – mobilne i wnętrzowe

Aby mogły one działać, potrzebne są instalacje elektryczne w Raszkowie. Do wyboru są oto takie rodzaje stacji trafo:

  • mobilne – najczęściej używane są na placach budowy, gdzie istnieje konieczność podłączenia prądu potrzebnego do obsługi różnego rodzaju maszyn. Ich zaletą jest pełna mobilność. Można przenosić je z miejsca na miejsca. Wadą są pewne ograniczenia, jeżeli chodzi o moce przerobowe.
  • wnętrzowe – znaleźć je można we wnętrzach budynków mieszkalnych, biurowych, czy usługowych. Muszą być jednak zlokalizowane w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach.

Nie są to jednak jedyne stacje transformatorowe w Raszkowie, jakie są dostępne.

Stacje transformatorowe – napowietrzne i kontenerowe

Napowietrzne stacje transformatorowe to nic innego jak słupy. Dzięki nim możliwe jest dostarczenie prądu z sieci napowietrznej lub kablowej SN. Aby jednak ich instalacja była możliwa, potrzebne są specjalne słupy żelbetonowe. Wykorzystuje się je na ogół do obsługi małych osiedli mieszkaniowych lub aglomeracji wiejskich. Stacje z obsługą zewnętrzną lub wewnętrzną (nazywane również kontenerowymi) to tak naprawdę kompletne urządzenia elektryczne. Wszystko przez obecność wszystkich elementów, jakie można znaleźć w środku. To nie tylko transformator, ale m.in. układy pomiarowe, instalacje wewnętrzne, rozdzielnica NN.

W tym wszystkim ważne jest także to, aby wybrać odpowiednie instalacje elektryczne w Raszkowie. One to razem z transformatorami będą się wzajemnie uzupełniać. Prądu w poszczególnych miejscach nie zabraknie.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz