Samochody Tesla będą jeździły same

Wydawca | 9 listopada 2016 | Komentarze: 0

Elon Musk, miliarder który jest właścicielem firmy Tesla zapowiedział, że każdy model który aktualnie produkuje firma, będzie w pełni autonomiczny. Samochody będą wyposażone w zestawy czujników i kamer pozwalające na samodzielną jazdę, bez udziału kierowcy.

Technologia autopilota nie jest jeszcze w 100% gotowa do użycia ale firma pracuje nad jego poprawą. W idealnych warunkach pogodowych czujniki sprawują się dobrze, problem przychodzi gdy zaczyna padać deszcz, śnieg lub na drogę wpływa mgła. Wtedy czujnik przestaje zauważać przeszkody i innych kierowców na drodze. Do czasu przejścia wszystkich testów przez autopilota oraz do czasu wprowadzenia zmian w prawie pozwalających na jego działania w USA, samochody będą miały tę funkcję zablokowaną programowo.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz