Rada Języka Polskiego: Nie nadawaj dzieciom imion z tej listy!

Wydawca | 25 stycznia 2017 | Komentarze: 0

Rada Języka Polskiego opublikowała listę imion których rodzice nie powinni nadawać swoim dzieciom. Jeżeli chcesz skrzywdzić swoje dziecko i wystawić je na pośmiewisko w przyszłości to już Twoja wola. Lista 69 imion dla obu płci wygląda tak:

Abbadon, Akaina, Alexander, Alma, Andrzelika, Ardena, Arkhan, Bastian, Benjamin, Bhakti, Boromir, Brian, Carmen i Carmena, Chiara, Clea, Cynthia, Dajana, Emaus, Ewan, Herrada, Jaila, Joshua, Julka, Karla, Klea, Krystina, Kuba jako imię żeńskie, Lester, Lilith, Lorina, Majka, Malta, Martin, Martyn, Maxymilian, Maya, Merlin, Montezuma, Morena, Natasha, Nicol (żeńskie), Nicole (żeńskie), Nika, Nikol (żeńskie i męskie), Nikola (męskie), Ole, Opieniek, Pacyfik, Pakita, Poziomka, Radek, Rener, Ricardo, Sofia, Tea, Teonika, Tonia, Tupak, Una, Unka, Veronika,Victoria, Violeta i Violetta, Wilga, Wilk, William, Xymena.

Co zrobić gdy imię Twojego dziecka figuruje na tej liście? Jeżeli dziecko jest malutkie i imię nie jest używane najlepiej je szybko zmienić. Jeżeli dziecko chodzi już do szkoły i jest przyzwyczajone do swojego imienia, pozostawić je.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz