holowanie

Pomoc drogowa w Olkuszu: na co może liczyć kierowca?

redakcja serwisu | 18 marca 2022 | Komentarze: 0

Pracownik pomocy drogowej z Olkusza zauważa, że na polskim rynku (zwłaszcza w większych miastach) działa coraz więcej firm oferujących kierowcom pomoc w kryzysowych sytuacjach. W efekcie ich oferty stają się coraz bardziej konkurencyjne. Czego możemy oczekiwać od pomocy drogowej? Kiedy warto skorzystać z tego rodzaju wsparcia?

Co oferują nam firmy zajmujące się pomocą drogową?

Duża część kierowców kojarzy pomoc drogową z holowaniem auta na lawecie. Nie zawsze zdają sobie sprawę, że może ona udzielić pomocy w wielu innych kryzysowych sytuacjach. Pracownik pomocy drogowej z Olkusza wymienia, że jego firma zajmuje się również naprawami aut w terenie. Niekiedy zdarza się, że specjalista wzywany do zepsutego w trasie auta dokonuje przeglądu technicznego i dochodzi do wniosku, że usterka nie jest na tyle poważna, żeby trzeba było holować pojazd do warsztatu. Wówczas może zaproponować kierowcy samodzielne dokonanie naprawy na miejscu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Jeżeli samochód wymaga napraw w warsztacie, pomoc drogowa z Olkusza może zaoferować swoim klientom auto zastępcze, dzięki któremu będą oni w stanie kontynuować podróż. Może się zdarzyć, że auto zepsuje się wieczorem, w odległości większej niż 100 kilometrów od domu. Firma zajmująca się pomocą drogową oferuje wtedy swoim klientom nocleg w najbliższym hotelu.

Pamiętajmy, że im szerszy zakres usług oferuje firma zajmująca się pomocą drogową, tym lepiej dla jej klientów.

W czym jeszcze pomoże nam pomoc drogowa z Olkusza?

Pomoc drogowa z Olkusza oferuje nam usługi dowozu paliwa we wskazane miejsce (czasem zdarza się, że paliwo kończy się nam, gdy jesteśmy daleko od stacji benzynowej i nie możemy kontynuować podróży). Pomoc drogowa pomoże w przypadku zamarzniętych lub zatrzaśniętych drzwi auta. Zatankowania niewłaściwego paliwa, przebitej opony (w takiej sytuacji dowiezie nam oponę we wskazane miejsce i pomoże przy jej montażu).

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Coraz większa ilość firm specjalizujących się w pomocy drogowej sprawia, że zaczynają one oferować coraz większy zakres usług. Pamiętajmy, że szeroki zakres usług jest niezwykle ważny, jednak nie może być dla nas jedynym kryterium wyboru. Równie ważne jest, żeby pomoc drogowa była dostępna dla swoich klientów przez całą dobę. Nikt z nas nie chciałby spędzić nocy w lesie tylko dlatego, że jego pomoc drogowa zaczyna pracę dopiero o dziewiątej. Możemy przetestować firmę dzwoniąc do niej w nietypowych godzinach. Nie powinniśmy długo czekać na odpowiedź.

Równie ważny jest obszar, na którym działa firma. Jeżeli jesteśmy z Olkusza, ale często wyjeżdżamy w trasy, powinniśmy nawiązać współpracę z pomocą drogową, która świadczy usługi na terenie całego kraju. Tylko wówczas możemy się spodziewać, że pomoc dotrze do nas szybko.

Koniecznie zwróćmy uwagę, czy interesująca nas firma dysponuje dużą flotą samochodów. Jest to kluczowe, gdyż są okresy, kiedy zapotrzebowanie na usługi pomocy drogowej jest większe niż zazwyczaj. Są to na przykład święta (choćby Wszystkich Świętych, gdy ogromna część kierowców wyrusza na cmentarze) lub czas, gdy spada pierwszy śnieg i część kierowców zdaje sobie sprawę, że zapomniała o wymianie opon na zimowe. W przypadku bardzo dużej ilości zgłoszeń jedynie pomoc drogowa dysponująca pokaźną flotą pojazdów będzie skuteczna. Mniejsze firmy w pewnym momencie oznajmią swoim klientom, że mają zbyt dużą ilość zgłoszeń do obsłużenia i nie mogą pomóc w najbliższym czasie.

Holmot Pomoc Drogowa, Marii Dąbrowskiej 40, 32-300 Sieniczno

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz