Podsumowanie Programu dla Młodych już w sobotę!

Wydawca | 20 maja 2018 | Komentarze: 0
Wielkie Podsumowanie Programu dla Młodych już 19 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Założenia programowe zostaną ogłoszone w Inkubatorze Przedsiębiorczości, a w wydarzeniu udział weźmie m.in. Premier Rządu PO-PSL Ewa Kopacz. Początek o godz. 17:00.

Od początku roku Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Komitet Obrony Demokracji oraz Młodzi Demokraci odwiedzili 19 różnych miejscowości. Spotkali się tam z młodzieżą na otwartych konsultacjach, podczas których zbierane były pomysły i inicjatywy młodych ludzi. Jak pisze zarząd regionu świętokrzyskiego Platformy Obywatelskiej „chcemy, żeby program, który wspólnie przygotowaliśmy stał się uniwersalną podstawą dalszego prowadzenia polityki młodzieżowej wszystkich organizacji, które zaangażowały się w prowadzenie konsultacji”.
Pomysł na taką inicjatywę urodził się w głowie młodego ostrowczanina – Patryka Stępnia. Szybko nakłonił do współpracy inne partie i organizacje, a zarząd regionu świętokrzyskiego PO oficjalnie powołał go na stanowisko Pełnomocnika Zarządu ds. Programu dla Młodych.
„Od początku tego roku spotykaliśmy się z młodzieżą, żeby wysłuchać jej potrzeb i pomysłów na inicjatywy, które chce wcielić w życie. Wysłuchać tego, czego oczekują od decydentów i włodarzy. Zebraliśmy te pomysły i w ten sposób powstał Program dla Młodych, który ma sprzyjać młodzieży i wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom.” – mówi Patryk Stępień.
Na wielkie podsumowanie programu zjadą się znani politycy, wśród których m.in. Premier Ewa Kopacz. Jak mówi, jest to dla niej ważne spotkanie: „19 maja ważne spotkanie, w Ostrowcu Świętokrzyskim, z młodymi ludźmi. To oni stanowią przyszłość naszej Ojczyzny. Oni będą decydować, jak nam się w naszej Ojczyźnie będzie żyło – i tym starszym i tym młodszym. Posłuchajcie, co mają Wam do powiedzenia – myślę, że same mądre rzeczy. Ja tam będę, Was zapraszam!” – mówi Ewa Kopacz.
Na podsumowanie programu, tworzonego m.in. przez Nowoczesną, zaprasza sama jej Przewodnicząca – Katarzyna Lubnauer, która nagrała specjalny film z zaproszeniem: „19 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim młodzi będą rozmawiać o Programie dla Młodych, o tym jak widzą Polskę w przyszłości. Warto ich posłuchać, ponieważ to dla nich tworzymy ten kraj, dla nich chcemy mądrej zmiany. Posłuchajmy, co mają nam do powiedzenia!” – mówi Katarzyna Lubnauer.
Wśród gości wydarzenia są również Eurodeputowana do Parlamentu Europejskiego Julia Pitera oraz Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Bożena Henczyca, Artur Gierada, Bogusław Sonik i Marek Sowa.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz