Organizacja pochówku – o czym należy pamiętać?

redakcja serwisu | 15 marca 2022 | Komentarze: 0

Pogrzeby i nabożeństwa żałobne są okazją dla członków rodziny, przyjaciół i innych osób, którym zależało na zmarłym, aby uhonorować i upamiętnić zmarłego, oferując jednocześnie pocieszenie i wsparcie najbliższym oraz sobie nawzajem. Zorganizowanie pogrzebu lub nabożeństwa żałobnego jest często procesem emocjonalnym, a czasem wyczerpującym.

Organizacja pochówku – jak zaplanować?

Planowanie pogrzebu lub nabożeństwa żałobnego to bardzo osobisty proces. Decyzje będą kształtowane przez doświadczenia życiowe, stosunek do zmarłego, czego chciał zmarły, budżet i miriady innych czynników. Jeśli ktoś nie wie od czego zacząć można wpisać w wyszukiwarkę na przykład obsługa pogrzebów w Sopocie.

Wiele osób błędnie zakłada, że ​​pogrzeb i pochówek na cmentarzu to to samo, albo że wybór kremacji oznacza, że ​​nie można również odbyć nabożeństwa pogrzebowego z zabalsamowanym ciałem zmarłego.

Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, że „pogrzeb”, jak powszechnie o nim myślimy, w rzeczywistości obejmuje dwie ważne funkcje. Co zrobić z fizycznymi szczątkami zmarłego oraz jak uhonorować, zapamiętać, a nawet uczcić życie i pamięć zmarłego.

W ciągu ostatnich kilku dekad usługi pogrzebowe stały się coraz bardziej spersonalizowane, chociaż wiele osób nadal uważa tradycyjny pogrzeb za normę. Spersonalizowana usługa pogrzebowa lub żałobna odzwierciedla wyjątkowe życie i osobowość osoby zmarłej, z punktu widzenia osoby zmarłej i/lub jej bliskich, bez względu na formę, jaką przybierają te usługi.

Wiele rodzin w dzisiejszych czasach woli zaplanować pogrzeb lub nabożeństwo żałobne skoncentrowane na upamiętnieniu zmarłego takim, jakim był za życia, nabożeństwo skoncentrowane na szczątkach zmarłego lub połączenie obu.

Organizacja pochówku – kwiaty a może darowizny?

Tradycyjnie ludzie wysyłają lub przynoszą kwiaty jako wyraz wsparcia i wyrazy współczucia. Jednak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat rodziny używały również wyrażenia „Zamiast kwiatów…” w informacjach o śmierci i nekrologach , aby sugerować, że preferują darowizny na konkretny cel zamiast kwiatów. W związku z tym należy zdecydować, czy uczestnicy mogą przynosić kwiaty, czy lepiej przekazać darowiznę na wybraną organizację charytatywną lub sprawę ku pamięci zmarłego.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz