Super Informator
robocza odziez

Odzież robocza – jak wybrać odpowiednią?

redakcja serwisu | 19 lutego 2022 | Komentarze: 0
Dobry sklep BHP będzie w stanie zaoferować nam różną odzież roboczą i ochronną, która może cechować się wieloma różnymi właściwościami. Należy pamiętać jednak o tym, że wybór zawsze będzie zależał od nas – to jaki rodzaj odzieży wybierzemy może mieć ogromne znaczenie, nie tylko dla naszej wygody, ale także komfortu pracy i bezpieczeństwa. W jaki sposób można wybrać odzież roboczą, która spełni nasze oczekiwania?

Odzież robocza ze sklepu BHP – czym jest?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że odzież robocza i odzież ochronna, które może zaoferować nam sklep BHP, to nie są te same przedmioty pomimo tego, że ich nazwy stosuje się zamiennie. W tym artykule także będziemy posługiwać się tym uproszczonym nazewnictwem, jednak uwydatnijmy tę różnicę.

Odzież robocza to taki typ ubrań, których głównym zadaniem jest ochrona odzieży noszonej przez pracownika. Czasami odzież robocza może służyć także uwydatnieniu naszej pozycji zawodowej (jak w przypadku kitli lekarskich) lub po prostu podkreśleniu przynależności do firmy. W przypadku odzieży ochronnej, jej zadanie jest inne – musi ona przede wszystkim chronić pracownika i zapewnić mu jak największy poziom bezpieczeństwa na czas wykonywania obowiązków.

Sklep BHP – jaki rodzaj odzieży roboczej powinno się w nim wybrać?

Przy wyborze ubrania do pracy, najważniejsze są nasze indywidualne preferencje i zakres wykonywanych obowiązków. Przykładowo, podczas pracy na budowie czy w magazynie konieczne będzie wybranie takich ubrań, które jednocześnie będą chroniły nas przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, ale jednocześnie będą praktyczne i nie skrępują naszych ruchów.

Podstawą przy pracach z ciężkimi przedmiotami są właściwe buty. Obuwie jest w stanie uchronić a czasami nawet uratować nasze stopy, w przypadku upuszczenia ciężkiego narzędzia albo palety. Powinny być one obowiązkowo wyposażone w metalowe okucia, które będą w stanie zatrzymać ciężki przedmiot. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na typ butów i ich ocieplenie. Przykładowo, w niektórych specyficznych fabrykach panuje spora wilgotność i przydałyby się buty nieprzemakalne – dla innych miejsc ta cecha może okazać się zbędna.

Przy wyborze odzieży w sklepie BHP warto zwrócić uwagę także na jej aspekt praktyczny. Dla mechanika samochodowego czy ogrodnika konieczne mogą okazać się spodnie wyposażone w dużą ilość kieszeni, żeby mógł pomieścić tam wszystkie niezbędne narzędzia pracy. Zawsze musimy pamiętać o tym, że to jaki rodzaj odzieży będzie odpowiedni, zależy głównie od naszych potrzeb – warto wybrać takie jej elementy, które będą dla nas odpowiednio komfortowe i praktyczne.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz

Informacja

Copyright © 2016 - 2017 by superinformator.pl
Super Informator.
Wiadomości, biznes, sport, motoryzacja, technologie, rozrywka.

Kontakt z redakcją

Projekt i realizacja: wizzable.com - Tworzenie stron internetowych © 2016