rusztowanie

Narzędzia niezbędne przy remoncie elewacji – na co postawić?

redakcja serwisu | 29 lipca 2021 | Komentarze: 1

Elewacja to najbardziej zewnętrzna warstwa ścian w budynkach mieszkalnych – zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w blokach czy apartamentowcach. To właśnie wygląd fasady często decyduje o ostatecznej estetyce konstrukcji, ale to nie jedyna jej funkcja. Często stanowi również ocieplenie budynków i odpowiada za ich właściwości termoizolacyjne. Warto pamiętać, że elewacja od czasu do czasu wymaga renowacji, zwłaszcza jeśli nosi ślady uszkodzenia czy nadmiernego zużycia. W jakie narzędzia i akcesoria budowlane należy zaopatrzyć się przed wykonaniem jej remontu? Podpowiadamy.

Remont elewacji – rusztowanie to podstawa

Przed rozpoczęciem czynności związanych z remontem elewacji należy zadbać o odpowiednie warunki do przeprowadzeniem prac na wysokościach. Niezbędnym elementem wyposażenia okazują się rusztowania używane, które pozwalają dokładnie zabezpieczyć obszar roboczy i zapewnić bezpieczne środowisko dla pracowników budowlanych. Dobre rusztowanie budowlane to takie, które wyróżnia się nienagannym stanem technicznym, solidnością wykonania i optymalną stabilizacją. Warto także zwrócić uwagę na obecność w zestawie elementów usprawniających prace renowacyjne i ułatwiające poruszanie się po różnych kondygnacjach.

Remont elewacji – naprawa i czyszczenie

Po montażu rusztowania należy przejść do etapu naprawy i czyszczenia elewacji. Jest to absolutna konieczność, bez której trudno marzyć o prawidłowym przebiegu dalszych prac wykończeniowych. Do usuwania uporczywych zabrudzeń z powierzchni fasady domu można użyć zwykłej gąbki o gruboziarnistej strukturze, która w połączeniu z ciepłą wodą i dodatkiem specjalnych preparatów do czyszczenia pozwoli pozbyć się nieestetycznych plam z kurzu, pyłu czy mikroorganizmów. Można także pokusić się o wypożyczenie lub zakup myjki ciśnieniowej, dzięki której można zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. Jeśli chodzi o naprawę pęknięć czy rys – dobrze mieć pod ręką specjalną masę naprawczą lub akryl.

Zobacz także: https://kobieta365.pl/szalunki-scienne-na-placu-budowy-jak-z-nich-korzystac/

Remont elewacji – malowanie

Ostatnim etapem podczas remontu elewacji najczęściej jest pokrycie jej powierzchni specjalną farbą fasadową, która doskonale spisuje się w warunkach zewnętrznych – pozwala uzyskać optymalny poziom trwałości i odporności na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Do malowania elewacji warto wykorzystać wydajny agregat malarski, bliżej znany pod nazwą pistoletu malarskiego. Za jego pomocą uzyskamy równomierną warstwę i to w znacznie krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych wałków teleskopowych czy pędzli.

Artykuł powstał przy współpracy z https://szalbud.pl/.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz