kolo dwumasowe

Naprawa koła dwumasowego – na czym polega?

redakcja serwisu | 31 stycznia 2023 | Komentarze: 0

Wielu kierowców staje przed dylematem czy naprawa koła dwumasowego w samochodzie ma sens czy nie, gdyż lepsza opcją będzie kupienie nowego koła. Jednak na rynku nie brakuje firm, zajmujących się profesjonalną regeneracją kół dwumasowych. Czy takie rozwiązanie jest polecane? Na czym polega regeneracja koła dwumasowego?

Na czym polega regeneracja koła dwumasowego?

Kupując nowe koło dwumasowe, otrzymujemy na nie dwuletnią gwarancję. Koło dwumasowe ulega zużyciu eksploatacyjnemu. Niewłaściwa eksploatacja auta, chiptuning czy usterka innego układu w samochodzie doprowadza do przedwczesnego uszkodzenia. Efektem jest zniszczone łożysko, pęknięte sprężyny łukowe czy wytopiona płytka kontroli ciernej. Wówczas naprawa koła dwumasowego jest niezbędna.

Regeneracja tego typu koła jest procesem złożonym i składa się z kilku etapów. To nie tylko ocena wizualna, ale również badanie luzu osiowego i krawędziowego. Po wykryciu usterki, zaczyna się proces wymiany części. Po wymianie części i napełnieniu koła specjalistycznym smarem jest ono zamykane i sprawdzane na wyważarce dynamicznej.

Regeneracja koła dwumasowego – co warto wziąć pod uwagę?

Chcąc zregenerować koło dwumasowe, należy go zdemontować i dostarczyć do serwisu, który świadczy tego typu usługi, na przykład Regro. Czas naprawy uzależniony jest od rodzaju uszkodzeń. W niektórych wypadkach naprawa trwa godzinę, w innych koło można odebrać dopiero w następnym dniu.

W trakcie naprawy samochód pozostaje w warsztacie ze zdemontowaną skrzynią biegów. Regeneracja koło dwumasowego to wymiana wszystkich uszkodzonych elementów. Warto uzyskać informacje, jakie części zostaną wymienione w trakcie naprawy. Dobrze jest wiedzieć, jakich zamienników używa firma regeneracyjna. Tańsze odpowiedniki są często kiepskiej jakości i wymiana na nie mija się z celem.

Koło dwumasowe nie należy do najtańszych części. Dlatego też jego regeneracja ma sens, ale tylko w przypadku, gdy oddamy dwumasę w ręce doświadczonych fachowców, którzy profesjonalnie podejdą do naszego problemu.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz