psychologia

Na czym polegają konsultacje psychologiczne?

redakcja serwisu | 26 stycznia 2023 | Komentarze: 0

Konsultacje psychologiczne to pierwszy etap przed zapisaniem się na regularne wizyty u psychologa. Mogą one obejmować od jednego do trzech spotkań. Ich celem jest określenie czy pomoc jest potrzebna, a jeśli tak to jaka. Przed udaniem się do psychologa ważne jest określenie swoich potrzeb i oczekiwań względem niego. Ułatwi to kontakt z psychologiem. 

Konsultacje psychologiczne – kiedy warto skorzystać?

Kryzys, ciągły i przewlekły stres, a także inne trudności, które utrudniają funkcjonowanie, to sytuacje, w których warto skorzystać z pomocy psychologa. Sytuacje traumatyczne, z którymi nie jesteśmy sobie w stanie samodzielnie poradzić, a także sytuacje dotyczące osób z naszego otoczenia są wskazaniem, aby przeprowadzić konsultacje psychologiczne w Szczecinie. Profesjonalne wsparcie nie jest powodem do wstydu. Dzięki niemu będzie w stanie sobie poradzić z różnymi trudnymi sytuacjami.

Psycholog nie ocenia, jego zadaniem jest wysłuchanie i udzielenie wsparcia i pomocy. Dzięki konsultacjom zostaniemy wyposażeni w umiejętności, które pomogą nam radzić sobie z trudną sytuacją. Psycholog to osoba, która zadba o nasz stan psychiczny i komfort naszego samopoczucia. Warto pamiętać, że psychologa, tak jak i innych lekarzy, obowiązuje tajemnica lekarska.

Konsultacje psychologiczne – po co?

Poradnia psychologiczna w Gdańsku oferuje spotkania z psychologiem, które mają na celu rozeznanie sytuacji pacjenta, identyfikacji jego problemów i ich wpływu na jego życie. Dzięki konsultacjom psychologicznym będzie można określić problem i znaleźć jego źródło. Poprzez zadawanie kolejnych pytań, specjalista będzie w stanie znaleźć sposób, by pomóc pacjentowi. Po postawieniu diagnozy, ustali plan pomocy. Może zaproponować terapię, wsparcie psychologiczne czy konsultację z lekarzem psychiatrą, endokrynologiem lub neurologiem. W niektórych wypadkach, ważne jest korzystanie z pomocy psychologa, a także pomocy lekarzy specjalistów.

Konsultacje psychologiczne mają określić źródło problemu i ułatwić lekarzowi podjęcie decyzji o leczeniu. Zdarza się, że same konsultacje wystarczą, by problem rozwiązać.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz