wywoz gruzu

Kontenery na gruz – jakie odpady można w nich składować?

redakcja serwisu | 22 sierpnia 2022 | Komentarze: 0

Gdy w jakimś miejscu prowadzi się remont, czy też rozbiórkę bardzo częstym widokiem są specjalne kontenery na gruz. Wynika to oczywiście z faktu, iż takie czynności generują całe mnóstwo odpadów i te trzeba składować w jednym miejscu, by łatwiejsza była ich późniejsza utylizacja. Jakie odpady można jednak składować w kontenerach na gruz?

Gdzie można zamówić kontenery na gruz?

Prowadząc budowę konieczne jest przygotowanie miejsca na składowanie odpadów. Kontenery na gruz w Pabianicach najlepiej jest wynająć od firmy, która specjalizuje się w ich wynajmie, a następnie w wywozie odpadów, które trafią do takowego kontenera. Takich przedsiębiorstw warto poszukać w sieci.

Chcąc znaleźć kontenery na gruz w sieci potrzebna będzie odpowiednia fraza. Dobrym przykładem jest hasło „kontenerowy wywóz odpadów„, które można wpisać do wyszukiwarki internetowej i w ten sposób w zaledwie kilka minut znaleźć firmy, które oferują taką usługę wraz z wynajmem kontenerów na gruz.

Jakie odpady mogą być składowane w kontenerach na gruz?

Wiele osób nie wie, że kontenery na gruz mogą być wykorzystywane tylko do szczególnych materiałów i nie można tam wrzucać wszystkich odpadów, które powstają podczas budowy, remontu czy też rozbiórki.

Podstawowy materiał, który trafia do kontenerów na gruz jak sama nazwa wskazuje to oczywiście gruz. Oprócz niego można do takiego kontenera wrzucić na przykład elementy betonowe, cegły, elementy ceramiczne, elementy framugi okiennej lub drzwiowej, a także takie materiały jak styropian, tynk, drewno, metal, czy też płyty kartonowo-gipsowe. Dopuszcza się także umieszczanie w kontenerze odpadów po tynkowaniu czy tapetowaniu, a także elementów podłogi bądź wykładziny.

Innych materiałów do takich kontenerów nie można wrzucać. Niektóre z nich są jednak szczególnie zakazane z racji na to, że muszą być utylizowane we właściwy sposób. Mowa tu przede wszystkim o elektrośmieciach, lampach, żarówkach, czy też bateriach, odpadach komunalnych czyt też lekach, a także oponach samochodowych. Niedopuszczalne jest także wyrzucanie do kontenera azbestu oraz eternitu.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz