transport zwlok

Jakie dokumenty są niezbędne, aby przeprowadzić transport zwłok z Danii?

redakcja serwisu | 1 marca 2023 | Komentarze: 0

Śmierć bliskich to zawsze bolesna strata, wszystko to potęguje to, że bliska osoba zmarła w innym kraju. Wtedy niestety trzeba liczyć się z transportem zwłok do rodzinnego miejsca zamieszkania, aby bliscy mogli jej zapewnić stosowny pochówek. W przypadku, gdy osoba zmarła w Danii, gdzie jest to kraj często wybierany do pracy przez Polaków, to warto zlecić transport zwłok firmie, która przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty i profesjonalnie wykona swoje zadanie. W takich momentach warto postawić na fachowców, ponieważ rodzinie zmarłej osoby, jest już narażona na wystarczający stres. Jakie więc dokumenty są niezbędne do transportu zwłok z Danii?

Dokumenty potrzebne do transportu zwłok z Danii

Transport zwłok z Danii to proces, którym powinna zająć się doświadczona firma, która zajmie się kwestiami prawnymi i przygotuje odpowiednie dokumenty. Międzynarodowy transport zwłok polega na tym, że firma transportowa występuje do urzędu konsularnego RP o wydanie zaświadczenia na sprowadzenie zwłok lub prochów z Danii do Polski. W tym celu firma ta gromadzi wszystkie niezbędne dokumenty, które są podstawą uzyskania zaświadczenia, które daje uprawnienie do przywozu ciała lub prochów zmarłej osoby. Dlatego firmie transportowej należy dostarczyć wiele dokumentów, które umożliwią jej dalszą pracę.

Jakie dokumenty musi przygotować rodzina zmarłej osoby za granicą?

Do rozpoczęcia całego procesu transportu zwłok z Danii, należy złożyć wniosek o transport ciała do kraju, można to zrobić w urzędzie miasta stosownym do miejsca zamieszkania zmarłej osoby. W takim dokumencie trzeba podać wszystkie niezbędne informacje, a także udostępnić dane zmarłego, jego imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia oraz poinformować, w jaki sposób ciało zostanie przewiezione do kraju zamieszkania, czyli podać firmę, która zajmuje się transportem zwłok. Przed jej wybraniem należy sprawdzić jakim transportem ona operuje, tak aby zapewnić zmarłemu godny transport do kraju.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz