kosmetologia

Jaki krem do twarzy na zimę?

redakcja serwisu | 30 stycznia 2023 | Komentarze: 0

Podczas zimy ludzka skóra wymaga większej troski w porównaniu do innych pór roku. Standardowy krem nawilżający najlepiej zamienić na bogaty krem chroniący cerę przed mrozem oraz wiatrem. Warto dowiedzieć się, jaki będzie najlepszym wyborem.

Pielęgnacja skóry twarzy podczas sezonu zimowego

Warto na samym początku zauważyć, że jednym z częstszych błędów pielęgnacyjnych jest używanie przez cały rok takich samych produktów kosmetycznych. Ludzka skóra jest bardzo podatna na czynniki środowiskowe, w tym również na zmiany pogodowe. Okazuje się, że przechodzenie z dworu do ciepłego, ogrzewanego mieszkania to dla skóry duże wyzwanie. Żeby wspomóc skórę w tym ciężkim okresie, najlepiej sięgać po właściwe produkty kosmetyczne. Idealny będzie specjalny krem do stosowania podczas zimy. Warto zauważyć, że zimowe miesiące nie są łatwe dla skóry. Trzeba wiedzieć o tym, że mróz oraz wiatr, a dodatkowo zmniejszona wilgotność powietrza wpływają niekorzystnie na kondycję skóry twarzy. Do tego trzeba też doliczyć ogrzewane pomieszczenia. Zwłaszcza ludzie mający wrażliwą, naczyniową cerę, w wielu przypadkach zauważają zaburzenia gospodarki wodno-lipidowej. Często skóra staje się sucha, a po wejściu do ciepłego mieszkania pojawia się na niej rumień. Oprócz tego cera jest też narażona na wszelkie podrażnienia i nierzadko towarzyszy temu uczucie ściągnięcia oraz pieczenia. Żeby temu zapobiec, trzeba przede wszystkim sięgać po właściwe produkty kosmetyczne. Bardzo istotne jest też to, żeby w czasie zimowej pielęgnacji pamiętać o ochronie przed działaniem promieni słonecznych.

Najlepsze dostępne na rynku kremy na zimę

Zwolennicy używania takiego samego kremu przez cały rok przeważnie sięgają po produkty kosmetyczne o działaniu nawilżającym. Okazuje się, że ich formuła bardzo dobrze sprawdza się podczas lata oraz wiosny, lecz standardowy krem nawilżający w wielu przypadkach okazuje się ze słaby podczas sezonu zimowego. Nierzadko stosowanie takiego produktu w czasie zimy powoduje przesuszenie skóry oraz uczucie pieczenia. Dlatego najlepiej stawiać na bogatsze formuły kremów, które są opracowane z myślą o pielęgnacji cery w czasie zimowych dni. Trzeba dodać, że w kremie ochronnym na zimę bardzo cenne są składniki tj.:

– masło shea

– ceramidy

– witamina A

– witamina E

– oleje roślinne

– panthenol

Każda cera jest nieco inna, z tego powodu różnie może reagować na zimową pogodę. Na rynku zakupić można bardzo dużo kremów ochronnych, które w nazwie mają słowo „zimowy”, lecz podczas chłodniejszego sezonu można też używać bardziej bogate produkty kosmetyczne. Nie każdy wie jednak o tym, w jaki sposób dobierać je do konkretnego typu skóry. W przypadku cery suchej najlepiej wspierać się produktami o bogatszej konsystencji oraz natłuszczających właściwościach, w których składzie można znaleźć substancje wzmacniające płaszcz hydrolipidowy, w tym między innymi ceramidy, mocznik, skwalan, a także cholesterol.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz