suszenie ubran

Jak suszyć ubrania, by nie straciły na jakości?

redakcja serwisu | 22 listopada 2022 | Komentarze: 0

Wielu z nas z pewnością ma swoje ulubione ciuchy, które darzy szczególnym sentymentem. Nic dziwnego, że w takim przypadku chcemy, aby wytrzymały jak najdłużej. Jakiekolwiek zniszczenia czy zaplamienia są traktowane w kontekście niechcianego gościa. Wiadomo jednak, że nawet nasza ulubiona odzież wymaga regularnego prania oraz suszenia. Szczególnie ciekawe jest drugie zagadnienie. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy, że nieprawidłowe suszenie może doprowadzić do spadku jakości naszych ubrań oraz skrócić ich żywotność. Sprawdźmy więc, jak prawidłowo suszyć ubrania, aby nie straciły na jakości.

Staraj się nie suszyć na zewnątrz 

Ciepłe lato czy słoneczna wiosna to doskonały moment na to, aby nasze wyprane ciuchy wylądowały na suszarce umieszczonej poza domem czy mieszkaniem. Świeże powietrze doskonale radzi sobie z suszeniem ubrań. Co więcej, proces jest przyjemny i szybki. Czy to jednak jest najlepszy pomysł? Otóż, jak się okazuje, nie do końca. Odzież suszona na świeżym powietrzu jest narażona na działanie promieni słonecznych. Przecież nikt z nas nie wywiesza prania w deszczową pogodę. Taka sytuacja sprawia, że mokre ubrania są narażone np. na blaknięcie. Ponadto, pogarsza się ich jakość. W związku z tym, jeśli decydujemy się już na taki krok, pamiętajmy, aby zabrać ubrania do pomieszczenia niezwłocznie po tym, jak wyschną. Starajmy się nie narażać ich na działanie promieni słonecznych. Idealną pogodą do takiego suszenia jest względnie niska wilgotność powietrza i delikatne zachmurzenie, które nie zwiastuje opadów.

Prawidłowe suszenie ubrań w domu

Jeśli nie na zewnątrz, to może w domu? A czego nie? Jest to dobry pomysł, pod warunkiem, że będziemy pamiętać o pewnych zasadach. Przede wszystkim zaopatrzmy się w odpowiednie akcesoria, które pomogą w całym procesie. Wiele osób posiada suszarki łazienkowe, które są przymocowane na stałe do ściany lub sufitu. Jak najbardziej możemy skorzystać z takiego rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że wspomniane pomieszczenie charakteryzuje się dużym stopniem wilgotności. To właśnie tutaj bierzemy prysznic oraz wykonujemy codzienną kosmetykę naszego ciała. W związku z tym, ubrania pozostawione zbyt długo mogą nie wyschnąć w odpowiedni sposób. Zbyt długi proces może z kolei doprowadzić do konieczności przeprowadzenia kolejnego prania, a to przełoży się jednocześnie na dodatkową eksploatację ubrań. W konsekwencji stracą one na jakości.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup przenośnej suszarki to ubrań. To akcesorium, które możemy umieścić niemal w dowolnym miejscu w naszym domu. Dzięki temu, w łatwy sposób będziemy mogli rozwiesić pranie i zaczekać, aż wyschnie. Co prawda, suszarka może nieco krępować naszą przestrzeń, szczególnie w przypadku mniejszego metrażu pomieszczenia. Niemniej jednak jest to i tak lepszy sposób niż wywieszanie ubrań w pełnym słońcu.

Alternatywne sposoby na suszenie ubrań

Wiemy już, że spośród podanych przykładów, najlepszym rozwiązaniem jest suszenie ubrań przy wykorzystaniu przenośnej suszarki. Nie jest to jednak jedyna alternatywa. Temat suszenia jest o wiele szerszym zagadnieniem. W związku z tym, sprawdź pod tym linkiem jak suszyć ubrania, by nie straciły na jakości. Znajdziesz tu dodatkowe porady, które pozwolą zadbać o Twoje pranie.

Na koniec warto jeszcze skupić się na jednym przykładzie, często stosowanym w trakcie zimy. Mianowicie chodzi o suszenie ubrań na kaloryferze. Czy jest to dobry pomysł? Tak, jak w przypadku suszenia na zewnątrz, kaloryfer traktujmy raczej jako opcję rezerwową. Doskonale sprawdzi się wówczas, gdy niezwłocznie będziemy potrzebowali suchej odzieży. W awaryjnych sytuacjach można wykorzystać to rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że nie powinien to być główny sposób suszenia.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz