kancelaria adwokacka

Jak kancelaria adwokacka prowadzi sprawy o odszkodowania?

redakcja serwisu | 27 lutego 2023 | Komentarze: 0

Z usług adwokata korzystamy w różnych sytuacjach. Oczywiście pierwsza sytuacja, która przychodzi nam do głowy do sprawy kryminalne lub z zakresu prawa rodzinnego. Jednak pomoc adwokata będzie nam również potrzebna w przypadku prowadzonych spraw o odszkodowanie.

Czym jest odszkodowanie?

Odszkodowanie to finansowa rekompensata za poniesioną szkodę majątkową. Może ona dotyczyć osoby lub mienia i jest możliwa do wyliczenia lub oszacowania w pieniądzu. Najprościej mówiąc, odszkodowanie to finansowa rekompensata za uszkodzenie samochodu czy uszkodzenie ciała.

Odpowiedzialność odszkodowawcza opiera się na zasadzie winy, ryzyka i słuszności. W trakcie postępowania, poszkodowany musi udowodnić, że poniósł szkodę. Kancelaria adwokacka na Pradze Południe sprawy o odszkodowanie prowadzi głównie w wyniku szkód komunikacyjnych, powstałych w związku z naruszeniem dóbr osobistych lub w związku z uszkodzeniem ciała i powstaniem uszczerbku na zdrowiu.

Sprawa o odszkodowanie – po co adwokat?

Sprawy o odszkodowanie wymagają udowodnienia, że została popełniona szkoda. Zakładając sprawę sądową o odszkodowania na Pradze Południe dobrze mieć u swojego boku adwokata, który pomoże i doradzi jak powinno przebiegać postępowanie. Pomoc adwokata zaczyna się już na etapie przed skierowaniem sprawy do sądu. Obejmuje profesjonalne doradztwo w zakresie przysługującego odszkodowania – jego rodzaju i wysokości.

Pierwszy etap sprawy odszkodowawczej jest proces likwidacyjny szkody. Najczęściej jest on prowadzony przez towarzystwo ubezpieczeń. W tego rodzaju sprawach możliwym jest także prowadzenie negocjacji w celu zawarcia przez strony ugody.

Kancelaria adwokacka, która zajmuje się sprawą o odszkodowanie, reprezentuje swojego klienta zarówno w procesie likwidacji szkody, jak również w sądzie, jeśli dojdzie do rozprawy. Od samego początku otacza klienta opieką prawną i wsparciem. Pomaga mu przygotować wszystkie papiery, które potwierdzają, że do szkody doszło. Prawnik pomaga klientowi na każdym etapie procesu – od przygotowania pozwu, aż po reprezentację w trakcie rozpraw.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz