nauka jazdy

Ile trwa kurs na prawo jazdy?

redakcja serwisu | 20 marca 2023 | Komentarze: 0

Zrobienie prawa jazdy to marzenie wielu młodych i nie tylko osób. Uprawnienia do kierowania pojazdami pozwalają na uzyskanie bardzo wysokiej niezależności. Własne auto pozwoli na bezproblemowe przemieszczanie się o praktycznie dowolnej porze i w dowolnym momencie. Zanim jednak można będzie wsiąść za kierownicę niezbędne jest odbycie kursu. Składający się z części teoretycznej i praktycznej kurs ma za zadanie przygotować do egzaminu państwowego i pozwala na zdobycie wszystkich niezbędnych kompetencji, które będą w stanie przydać się w przyszłości na drodze.

Ile czasu potrzeba na odbycie kursu?

Sam kurs na prawo jazdy w Łodzi w każdej szkole trwa dokładnie taki sam czas. Wymiar godzinowy poszczególnych etapów kursu jest bowiem ściśle regulowany przez prawo. Nie ma możliwości skrócenia tego czasu. Możliwe jest jedynie wykupienie dodatkowych godzin, które pozwolą na doskonalenie techniki jazdy. Sam czas trwania kursu w przypadku najpopularniejszej kategorii B obejmuje 30 godzin lekcyjnych szkolenia teoretycznego oraz 30 godzin zegarowych szkolenia praktycznego.

Każdy z kursantów w celu uzyskania stosownych uprawnień jest zobowiązany do przejścia całego szkolenia, które będzie umożliwiało poznanie wszystkich najważniejszych zagadnień związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. W trakcie kursu praktycznego można sprawdzić wszystkie informacje teoretyczne bezpośrednio na drodze.

Indywidualna dostępność

Liczba godzin koniecznych do odbycia w trakcie kursu jest stała. Od kursanta jednak zależy w jaki sposób te zostaną rozłożone w czasie. Nauka jazdy w Łodzi w zależności od dostępności kursanta może być realizowana w bardziej lub mniej intensywnej formie. Osoby, którym zależy na czasie mogą przejść przez całe szkolenie nawet w przeciągu miesiąca. W innym przypadku niezbędne może okazać się nawet kilka miesięcy.

Czas trwania kursu może również zależeć od tego ile godzin dodatkowych zostanie wykupionych i za którym razem uda się zdać egzamin państwowy. Warto mieć to zatem na uwadze w przypadku planowania samego kursu i zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz