stal

Gdzie stosuje się rury do ulepszania cieplnego?

redakcja serwisu | 29 kwietnia 2022 | Komentarze: 0

Rury do ulepszania cieplnego to bardzo ciekawy rodzaj wyrobu hutniczego. Są to rury, który dzięki specjalnym procesom zyskują dużo większą plastyczność oraz są mniej podatne na pękanie. Procesy te powodują jednak mniejszą twardość. Nie mniej jednak wykorzystuje się je w warunkach, w których niektóre rodzaje rur nie dałyby sobie rady. Podobne funkcje wykazują rury grubościenne, które tak jak te do ulepszania cieplnego wykorzystuje się w przemyśle, budowie jak również w tworzeniu pojazdów i okrętów.

Stal jakościowa do produkcji rur do ulepszania cieplnego

Istnieje kilka gatunków stali z których tworzy się rury do ulepszania cieplnego. Jednym z nich jest Stal 35HGS, której funkcją jest odporność na ścieranie. Innym rodzajem stali to wytwarzania tego typu rur jest Stal 42CrMo4, która świetnie sprawdza się w obróbce cieplnej. Jest to stal chromowo-molibdenowa. Gatunkiem stali do ulepszania cieplnego jest również Stal C45. Jest ona trudna w spawaniu, ale nadaje się do hartowania powierzchniowego.

To jaką stal wybierzemy ma ogromny wpływ na to czy rura do ulepszania cieplnego zda egzamin. Nie może być to stal gorszego gatunku. W tym przypadku najważniejsze znaczenie ma jakość i dokładność obróbki.

Gdzie znaleźć dobrej jakości rury? – Hurtownia Stali

Hurtownia stali to doskonałe rozwiązanie jeżeli interesuje nas zakup dobrej jakości rur do ulepszania cieplnego. MTM STAL ma w swojej ofercie szeroki wybór wyrobów hutniczych pośród których znajdziemy blachy miedziane, pręty, odkuwki czy właśnie rury do ulepszania cieplnego. Dużym plusem jest możliwość dostosowania rozmiaru i średnicy danej rury. Certyfikat 3.1 potwierdza jakość tych produktów hutniczych. Rury do ulepszania cieplnego tego typu z powodzeniem sprawdzą się zatem nie tylko w produkcji maszyn rolniczych, pojazdów czy okrętów, lecz także w budownictwie. Dzięki wykorzystaniu dobrej jakości stali, rury do ulepszania cieplnego od MTM charakteryzują się dużo większą wytrzymałością

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz