Donald Trump został 45 prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki

Wydawca | 9 listopada 2016 | Komentarze: 0

Donald Trump został 45 prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Prezydent elekt pokonał w wyścigu o fotel do białego domu Hillary Clinton z obozu demokratów. Donald Trump jest republikaninem. „Make America Great Again!” – takie hasło przyświecało Trumpowi podczas kampanii prezydenckiej.

Pierwsze komentarze w sieci to szok i niedowierzanie, że kandydatka demokratów przegrała z „nieobliczalnym populistą”. Nastroje wśród popierających Clinton są nie najlepsze, wielu z nich myśli już o przeprowadzce do Kanady. Mimo to, Hillary pogratulowała Donaldowi wygranej. Opinie są z reguły nieprzychylne ponieważ nikt nie wie czego można się po Trumpie spodziewać ale uspokajam, w Amerykańskiej demokracji nie ma miejsca na pomyłkę, do fotela prezydenta dopuszczani są tylko tacy kandydaci jacy mogą ten urząd sprawować, tam nie ma niespodzianek.

Hillary Clinton była by kontynuatorką działań Barraka Obamy. Niestety dla niej, wyborcy z USA mieli już dość prowadzenia polityki w tak ślamazarny sposób i wybrali coś nowego.

Donald Trump jest przeciw nielegalnym imigrantom z meksyku oraz z przeciw wpuszczania muzułmanów na teren kraju.

Trump: Zamierzam zbudować wielki mur graniczny, wprowadzić ogólnokrajowy system e-weryfikacji, uniemożliwić nielegalnym imigrantom dostęp do opieki społecznej i świadczeń socjalnych oraz opracować system kontroli wjazdu i wyjazdu z USA, aby zapewnić szybkie pozbywanie się osób, które pozostają po upływie ważności wizy.

Ci, co nie wierzą w naszą konstytucję, w nasze wartości, nie będą wpuszczeni do naszego kraju. Wizy będą wydawane tylko tym, którzy akceptują i popierają nasz system. Nie potrzebujemy zwolenników prawa szariatu. Nasz kraj ma dość problemów, nie potrzebujemy innych.

Generalnie Donald Trump chce aby Stany Zjednoczone były silne i zdolne do konkurowania ze wschodzącymi potęgami, takimi jak Chiny. Według słów prezydenta elekta, w USA będą się budowały drogi, domy, powstawały firmy. Będą drastycznie obniżone podatki dla firm, będzie podniesiona płaca minimalna która w tej chwili wynosi 7,25 USD a po podwyżce może wynieść 10 USD na godzinę.

Co wygrana Trumpa oznacza dla Polski?

Przede wszystkim wiadomo tyle ile powiedział sam Trump, a jest on za dalszą współpracą gospodarczą i militarną z naszym krajem oraz za zniesieniem wiz dla Polaków.

Trump: Jako prezydent będę uznawał poświęcenia Polski na rzecz wolności. Jesteśmy zaangażowani na rzecz silnej Polski, bardzo zaangażowani, i na rzecz silnej Europy Wschodniej jako przedmurza wolności.

Jestem dumny, że spotykam się z Kongresem Polonii Amerykańskiej i obiecuję, iż rząd Donalda Trumpa będzie prawdziwym przyjacielem Polski.

Jaka będzie prezydentura Donalda Trumpa to się dopiero okaże i każdy będzie mógł ją ocenić z własnej perspektywy.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz