dozer blacharski

Do czego służy dozer blacharski?

redakcja serwisu | 12 stycznia 2023 | Komentarze: 0

Wypadki i drobne stłuczki samochodowe zdarzają się bardzo często. Warsztaty blacharskie mają więc pełne ręce roboty. Żeby wykonać swoją pracę dobrze i solidne, muszą korzystać ze specjalnych narzędzi i urządzeń. Jedynym z nich jest dozer blacharski. Jak działa i do czego służy? 

Do czego używany jest dozer blacharski?

Nie każda kolizja drogowa musi oznaczać wymianę samochodu na nowy. Karoseria samochodowa, która została zniszczona w wyniku wypadku lub niefortunnej stłuczki, dzięki fachowej wiedzy i specjalistycznym narzędziom może zostać odpowiednio naprawiona. Ważne jest, żeby swój samochód skierować do warsztatu blacharskiego, który jest dobrze wyposażony i posiada niezbędne urządzenia i narzędzia. Jednym z takich sprzętów jest dozer blacharski. Jest to inaczej słup naprawczy, który pozwala usunąć i naprawić wgniecenia czy zdeformowanie blachy i przywrócić jej kształt do pierwotnego wyglądu. Używa się go przy zniszczeniach, które wystąpiły np. wskutek uderzenia bocznego przez inny samochód, lub uszkodzeń z tyłu auta czy przodu maski spowodowanych przez kierowcę np. podczas wykonywania manewru parkowania, lub gdy nie wyhamował z odpowiednią prędkością. Może również pomóc podczas poważniejszych napraw, takich jak prostowanie nadwozia. 

Jak działa dozer blacharski?

Dozer blacharski to odpowiednio skonstruowane narzędzie, wyposażone w siłownik hydrauliczny i łańcuch blacharski. Dzięki odpowiedniej technice zastosowania pozwala on poprzez odpowiedni nacisk lub ciągnięcie doprowadzić blachę do pierwotnego wyglądu i nadać jej prosty i równy kształt. Jeśli uszkodzenia są bardzo zaawansowane, niezbędne może okazać się zastosowanie dodatkowych narzędzi jak np. rama blacharska w posadzce. Pozwoli ona naprawić zniekształceni nadwozia i ram nośnych samochodu. Ważne, aby naprawy karoserii i wgnieceń wykonywały zakłady posiadające doświadczenie i fachową wiedzę, dzięki czemu będzie ona wykonana prawidłowo i zapewni dalsze, bezpieczne  użytkowanie samochodu. 

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz