dekoracja trumien

Dekoracje trumien – jakie kwiaty stosuje się najczęściej?

redakcja serwisu | 28 lutego 2023 | Komentarze: 0

Dekoracje florystyczne są nieodłącznym elementem ceremonii pogrzebowych. Zanim jednak ktokolwiek zakupi wiązankę, czy też wieniec, powinien zastanowić się nad tym, jakie relację łączyły go ze Zmarłą osobą.

Florystyczne dekoracje trumien – polecane kwiaty

Dzisiaj już nikogo nie dziwią e-nekrologi w Łodzi. To dzięki nim można powiadomić dużą ilość osób o tym, co przykrego się stało – w szczególności, jeżeli mowa jest o osobach, które są spoza kręgu rodziny.

Jednak nie o tym będzie mowa, a o kwiatach, które mogą stać się bazą dla wieńców i wiązanek. Florystyczne dekoracje trumien w Łodzi wykonuje się z takich kwiatów jak:

  • kalie – są one symbolem przebudzenia się do życia wiecznego po śmierci,
  • róże – są one symbolem szacunku, jaki żywi się do osoby Zmarłej, tym samym oddaje się jej honor,
  • chryzantemy – symbolizują rozpacz i żal po śmierci danej osoby,
  • mieczyki – symbolizują charakter i moralność,
  • lilie – symbolizują czystość, wzniosłość chwili, są one również symbolem niewinności, która powraca do osoby Zmarłej wraz z dniem śmierci,
  • goździki – czerwone oznaczają hołd i podziw, białe czystą miłość, różowe wieczną pamiątkę.

Dekoracje trumien – czym różni się wiązanka od wieńca?

E-nekrologi w Łodzi można tak naprawdę opublikować na wielu stronach. Bez trudu można je znaleźć dzięki wyszukiwarce Google.

Dekoracje trumien w Łodzi zamówić można w kwiaciarniach. Ewentualnie, zakłady pogrzebowe na zlecenie Żałobników, zajmują się ich zamówienie.

Wiązanka pogrzebowa składa się z samych kwiatów. Dołączone do nich zostają ozdobne liście. Całość podkreśla szarfa pogrzebowa, gdzie umieszcza się podpis (wykonany przez florystę). Po czym można poznać wieniec pogrzebowy? Po ogromnym rozmachu. To dekoracja, która wyróżnia się swoją wielkością. To na niego decydują się osoby najbliższe Zmarłemu. Przy wieńcach umieszcza się specjalną szarfę pogrzebową, która zawiera ostatnie słowa pożegnania. Mogą być wykonane na floretach lub też na podkładach wykonanych z gałęzi sosnowych.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz