masaz klasyczny czy tajski

Czym różni się masaż klasyczny od masażu tajskiego?

redakcja serwisu | 2 marca 2023 | Komentarze: 0

Do wyboru są różne formy masażu. Do fizjoterapeuty można zapisać się na leczniczy zabieg masujący. Wśród często wykorzystywanych form wymienić można także masaż klasyczny i tajski. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma formami zabiegów?

Klasyczny masaż – na czym polega?

Udając się na masaż na Bemowie, warto zapoznać się z podstawowymi rodzajami. Klasyczny masaż polega na wywieraniu i zwalnianiu ucisku na tkanki miękkie. Stosowane są przy tym określone chwyty rąk, których celem jest zlikwidowanie nadmiernego napięcia mięśni. Ruchy muszą być wykonywane od obwodu w kierunku odśrodkowym. Całość musi następować po sobie w wyznaczonej kolejności. Klasyczny masaż ma działanie ogólne dla organizmu, pomagając m.in. w takich przypadkach jak: zanik mięśni w skutek działania porażenia, choroby reumatyczne, obrzęki, zapalenia nerwów, itd.

Salon masażu tajskiego Nui Spa jest takim miejscem, gdzie można zapisać się na masaż tajski. Warto zapoznać się z jego definicją.

Masaż tajski – jakie są zalety stosowania?

Masaż Tajski na Bemowie ma na celu rozluźnienie całego ciała. Bazuje on na starożytnych praktykach leczniczych. Do wyboru jest kilka rodzai tego masażu – począwszy od klasycznego, dedykowanego dla całego organizmu, po angażujące nawet stemple  (bawełniane sakwy, jakie wypełnione są specjalnymi ziołami). Ciekawą propozycją wydaje się również tajski masaż ajurwedyjski, który angażuje specjalne olejki aromaterapeutyczne. To dzięki niemu można pozbyć się nadmiaru wody w organizmie, pozytywnie wpływając na poprawę odporności. Nie można również zapomnieć o refleksologii, czyli masażu stóp. Polecany w przypadku poprawy funkcjonowania organów wewnętrznych. Istnieje wiele zalet, jakie związane są ze stosowaniem poszczególnych rodzai masażu tajskiego. Wszystkie je można wypróbować na sobie, aby stwierdzić, co przynosi największą przyjemność. Salon masażu tajskiego Nui Spa zaprasza do tego, aby zapisać się na masaż tajski wykonywany przez specjalistów. 

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz