ferrytowa folia

Czy folie ferrytowe można stosować na zewnątrz?

redakcja serwisu | 26 kwietnia 2023 | Komentarze: 0

W zastosowaniach reklamowych, biurowych, edukacyjnych i zabawowych wykorzystuje się różne rodzaje magnesów. Jedną z mniej typowych ich wersji są folie ferrytowe, czyli materiały charakteryzujące się właściwościami magnetycznymi, z łatwością przywierające do różnorodnych powierzchni wykonanych z metali ferromagnetycznych, które w odróżnieniu od tradycyjnych magnesów nie są jednak twarde, lecz elastyczne. Dzięki temu można je łatwo ciąć i mocować na przedmiotach o obłych kształtach.

Zastosowanie folii ferrytowych

Produkowane z ferrytu strontu i tworzywa sztucznego charakteryzującego się wysokim poziomem elastyczności, cienkie folie o właściwościach magnetycznych znajdują wiele zastosowań w różnych branżach. Z tego typu materiałów można wykonywać elementy na tablice magnetyczne, w tym wycinać z nich litery, cyfry lub inne kształty. Tego typu elementy oczywiście sprawdzą się również jako ozdobne magnesy na lodówkę, oznaczenia na metalowe meble lub stalowe drzwi. Folie ferrytowe mogą być używane również do przygotowania materiałów dydaktycznych dla dzieci, w biurach i firmach do tworzenia oznaczeń na tablice organizacyjne, a także w reklamie do przygotowania nietuzinkowych materiałów wizualnych, które można mocować na powierzchniach stalowych, na przykład na samochodowej karoserii, bez ryzyka uszkodzenia.

Reklamy magnetyczne w przestrzeni zewnętrznej

Stosowanie folii ferrytowej zamiast tradycyjnej naklejki do ozdobienia karoserii auta reklamą lub krótkim tekstem informacyjnym ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na szybką aplikację reklamy na powierzchni samochodu i błyskawiczny jej demontaż, gdy zajdzie taka potrzeba. Poza tym stosowanie magnetycznej folii i jej późniejsze usuwanie nie wiąże się z ryzykiem zniszczenia powłoki lakierniczej lub spowodowania innych trwałych uszkodzeń na karoserii. Warto przy tym pamiętać, że folie ferrytowe wzbogacone dobrej jakości tworzywem sztucznym nie rdzewieją, a zatem bez obaw mogą być stosowane na świeżym powietrzu. Jednak trzeba wziąć pod uwagę konieczność ich okresowej wymiany. Taka folia pod wpływem działania promieniowania słonecznego z czasem twardnieje i może zacząć się kruszyć.

Stosowanie nowoczesnych materiałów magnetycznych w przestrzeni zewnętrznej jest możliwe i cieszy się coraz większą popularnością. Materiał typu folia ferrytowa jest tani i elastyczny, a zatem łatwy do formowania. Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki tworzyw i materiału magnetycznego jest również odporny na korozję. Niestety podobnie jak wiele innych tworzywa gorzej radzi sobie z wpływem promieniowania UV.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz