korona porcelanowa

Co to jest koronka na zęby?

redakcja serwisu | 25 czerwca 2022 | Komentarze: 0

Korony stomatologiczne to rodzaj specjalnych, stałych uzupełnień protetycznych, które służą między innymi poprawie estetyki uśmiechu oraz pozbyciu się kompleksów i wstydu. Koronką na zęby możemy nazwać specjalny rodzaj nakładki, którą umieszcza się na niszczonym zębie w celu jego przykrycia. Tego rodzaju wypełnienia są bardzo trwałe, estetyczne, praktyczne, dopasowane do potrzeb pacjentów, jak również wygodne w codziennym użytkowaniu.

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby kompleksowo dbać o higienę jamy ustnej oraz decydować się na leczenie stomatologiczne, ortodontyczne oraz protetyczne. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie możemy bez większego problemu całkowicie zmienić charakter naszego uśmiechu, wygląd twarzy, zwiększyć atrakcyjność i pewność siebie.

Jeżeli nasz uśmiech sprawia nam problemy, mamy kłopoty na przykład z nieakceptowalnym przez nas wyglądem zębów, możemy skorzystać z różnych zabiegów, jak wybielanie zębów, usuwanie przebarwień czy kamienia nazębnego. Dużą popularnością cieszą się takie rozwiązania, jak koronka na zęby, która daje praktycznie natychmiastowy efekt.

Czym jest koronka na zęby?


Koronka na zęby to rodzaj wypełnienia protetycznego. W ciągu ostatnich lat, głównie dzięki rosnącej świadomości pacjentów, jak również stosowaniu coraz to lepszych materiałów, koronki na zęby stały się niezwykle popularne. Warto pamiętać, że koronka to stałe uzupełnienie protetyczne, a więc takie, które nie może być zdejmowane.

Wśród koronek możemy wymienić ceramiczne, akrylowe lub kompozytowe. To specjalny rodzaj nakładki, która jest aplikowana na zniszczony ząb, a której celem jest jego zakrycie. Takie korony protetyczne można zamówić w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: https://lifeandstyle.pl/czy-warto-robic-implanty-zebow/

W jakich sytuacjach warto stosować koronki?


Korony na zęby są estetyczne, trwałe, bardzo praktyczne oraz dają natychmiast dobry efekt. Kiedy warto je stosować? Głównym powodem jest oczywiście to, że chcemy szybko zwiększyć estetykę naszego uśmiechu oraz sprawić, że zęby, które są w najgorszym stanie, będą po montażu korony protetycznej wyglądać lepiej.

Korona protetyczna również sprawi, że nasz nowy ząb będzie bardzo dobrze sprawdzał się w codziennym funkcjonowaniu, przede wszystkim podczas rozdzielania i rozdrabniania pokarmu, podczas picia płynów, mówienia. Zniszczony ząb, z którym nic dodatkowo nie robimy, może być dość mocno osłabiony, a co za tym idzie, podatny na uszkodzenia. Koronka na zęby sprawi, że ząb zostanie nie tylko upiększony, ale również wzmocniony.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz