kostka brukowa

Budujesz dom? Zamów roboty ziemne u fachowców!

redakcja serwisu | 23 czerwca 2022 | Komentarze: 0

Roboty ziemne są jednym z ważnych elementów budowy każdego domu jednorodzinnego. To właśnie dzięki nim można wykonać fundamenty budynku, ale również niezbędne przyłącza. Jak przeprowadza się roboty ziemne? Czy warto robić je samodzielnie, a może skorzystać z pomocy sprawdzonej firmy?

Budowa domu a roboty ziemne

Pod pojęciem robót ziemnych znajduje się szeroka gama czynności związanych z prowadzeniem prac z gruntem. Zaliczają się do nich między innymi roboty w ramach wykopów, wywożenia czy równania ziemi, aby była on gotowa do wykonania dalszych prac.

Wobec tego roboty ziemne są jednym z pierwszych etapów budowy domu jednorodzinnego, po wytyczeniu budynku przez geodetę.

Jak prowadzi się roboty ziemne?

Obecnie do wykonania robót ziemnych stosowane są przede wszystkim odpowiednie urządzenia, które pozwalają na łatwe i wygodne wykonanie wszystkich zadań bez konieczności używania narzędzi ręcznych.

Maszyny stosowane podczas prac to między innymi:

  • Koparki,

  • Mini koparki,

  • Spycharki,

  • Zagęszczarki,

  • Walce.

Rodzaj sprzętu jest zależny od tego, jaki zakres robót ziemnych jest planowany. Przykładowo wtedy, gdy wykonuje się wykopy pod instalacje, najczęściej stosuje się mini koparki, które mają kompaktowe wymiary i są tanie w użytkowaniu.

Czy warto prowadzić roboty ziemne samodzielnie?

Prowadzenie robót ziemnych przy budowie domu we własnym zakresie może być problemem z kilku powodów. Przede wszystkim może być ono bardzo czasochłonne, gdy podczas prac stosowane są narzędzia ręczne. Z kolei do wykorzystania profesjonalnych urządzeń konieczne jest posiadanie właściwych uprawnień.

Wobec tego najlepszym rozwiązaniem staje się w tym przypadku skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się wykonawstwem robót ziemnych na zamówienie klientów. Może ona wtedy wykonać prace według projektu w krótkim czasie.

Gdzie zlecić roboty ziemne przy budowie domu?

Aktualnie usługi w ramach robót ziemnych przy budowie domów jednorodzinnych są oferowane przez wiele firm dysponujących specjalistycznym zapleczem.

Gdy zamierza się prowadzić roboty ziemne Śląsk to region, w którym działa wiele firm zajmujących się prowadzeniem usług w tym właśnie zakresie. Można zapoznać się bliżej z ofertami na ich stronach internetowych, gdzie można znaleźć więcej informacji dotyczących posiadanego przez nie sprzętu i świadczonych usług.

Ze względu na duże zainteresowanie usługami polegającymi na robotach ziemnych warto pamiętać, by umawiać się z wykonawcami prac z wyprzedzeniem. Zlecenie można złożyć wtedy telefonicznie, wskazując na zakres i miejsce planowanych prac.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz