Brakuje pieniędzy na wypłatę zasiłku w programie 500+

Wydawca | 7 listopada 2016 | Komentarze: 0

Kończą się pieniądze na realizacją programu 500 + (zasiłek na drugie dziecko lub pierwsze jeżeli dochód na głowę w rodzinie nie przekracza kwoty 800 zł netto lub w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1200 zł netto miesięcznie). W kasach województw brakuje aż 500 milionów złotych na poczet grudniowych wypłat. Ministerstwo Rodziny uspokaja, że pieniądze się znajdą, będą one pochodziły z przesunięć albo z oszczędności z innych województw.

Program socjalny 500+ będzie kosztował w tym roku 17 miliardów złotych, w przyszłych roku aż 23 miliardy złotych. Pojawiają się pytania czy znajdą się pieniądze? PIS informuje, że tak. Pamiętajmy, że Mateusz Morawiecki powiedział, że pieniądze na 500+ pochodzą z kredytu, więc zawsze będzie można wziąć większy kredyt albo przesuwać pieniądze z innych rejonów.

W Polsce jest już wiele rodzin którym zasiłek uratował życie i bez którego te rodziny nie będą już w stanie normalnie funkcjonować. Rodziny te mogą spać spokojnie ponieważ niewyobrażalne było by gdyby zasiłek został zlikwidowany. Taka decyzja równałaby się z całkowitym odejście większości elektoratu Prawa i Sprawiedliwości.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz