Balustrady stalowe – jak wybrać najlepsze?

redakcja serwisu | 19 października 2022 | Komentarze: 0

Balustrady ze stali nierdzewnej mają wiele zalet, dzięki którym niemal wyparły te wykonane z drewna czy stali węglowej. Mogą one spełniać wiele funkcji, jednak bardzo często wykorzystuje się je w przypadku lokali jednorodzinnych oraz bliźniaków.  Jak jednak dobrać odpowiednie balustrady balkonowe lub do schodów, jeśli wykańczamy dom? Podpowiadamy.

Balustrady do schodów wewnętrznych

Balustrady stalowe na Śląsku montowane na schodach wewnętrznych, zarówno w domach, jak i siedzibach firm czy obiektach użyteczności publicznej, mogą mieć nieco gorszą specyfikację od tych, których używa się na zewnątrz. O ile poręcze nie są narażone na działanie substancji chemicznych o kwaśnym odczynie, do ich produkcji można wykorzystać takie rodzaje stali jak 1.4301, AISI 304 czy V2A. Są tańsze od gatunków kwasoodpornych, a wykonane z nich balustrady doskonale radzą sobie z wilgocią czy skrajnymi temperaturami.

Balustrady do schodów zewnętrznych

Nie zawsze jednak najlepszym rozwiązaniem będą tego typu balustrady nierdzewne. Katowice czy inne duże miasta mają poważny problem z zanieczyszczeniem środowiska. Substancje zawarte w powietrzu na obszarach przemysłowych mogą sprawiać, że na powierzchni balustrad balkonowych, tarasowych lub schodów zewnętrznych będą pojawiały się nieestetyczne plamy. By tego uniknąć, balustrady nierdzewne w Gliwicach i innych dużych miastach powinny być wykonane ze stali kwasoodpornej.

Na balustrady nierdzewne doskonale nadają się gatunki: 1.4571, AISI 316 oraz V4A. Są oczywiście droższe warianty, ale dzięki wysokiej zawartości chromu i dodatkowi molibdenu, tytanu i manganu zachowują swoje właściwości nawet w kontakcie z kwasami. Są też odporne na sole, przez co tego typu balustrady z nierdzewki sprawdzają się na morskich nadbrzeżach lub tam, gdzie znajduje się sól drogowa. Nie można jednak zapominać o tym, że balustrady to nie jedyne elementy, które można wykorzystać we własnym domu. Coraz częściej widoczne są meble metalowe w Świętochłowicach, które świetnie nadadzą się do stylu loftowego.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz