nauka jezyka

Angielski akcent – jak doprowadzić go do perfekcji?

redakcja serwisu | 6 listopada 2021 | Komentarze: 0

Każdy język charakteryzuje się różną jego melodyjnością i występowaniem dźwięków, które w innych mowach się nie pojawiają. Jeśli chcemy opanować język angielski do perfekcji, to nie tylko gramatykę i słownictwo powinniśmy przyswajać. Należy skupić się także na odpowiednim wypowiadaniu kwestii. Czy każdy może wyćwiczyć angielski akcent i jak tego dokonać?

Czy angielski akcent jest trudny?

Akcentów dla języka angielskiego można wyróżnić kilka. Jest to zależne od kraju, w którym mowa ta jest językiem narodowym. Oczywiście najbardziej „angielskiego” akcentu powinniśmy szukać w Wielkiej Brytanii. To w końcu ta wersja językowa dała początek między innymi akcentom amerykańskim, kanadyjskim czy australijskim. Najbardziej popularną odmianą angielskiej wymowy jest ta amerykańska. Trudność akcentu języka angielskiego zależy od stopnia zaawansowania ucznia oraz chęci do jego przyswojenia. Nie ma tutaj rzeczy niemożliwych, przy odpowiednich technikach i ćwiczeniach można znacznie poprawić sposób wymowy.

Domowe ćwiczenia na poprawę akcentu angielskiego

Praktyka czyni mistrza, dlatego umiejętność posługiwania się językiem angielskim możemy szlifować w każdej chwili. Podstawą jest osłuchanie się z poprawnym akcentowaniem, do czego mogą posłużyć anglojęzyczne filmy czy piosenki. Warto robić ćwiczenia, w których kolejne partie tekstu będą skrupulatnie przez Ciebie powtarzane. Zwróć szczególną uwagę na sposób wymawiania „r” w poszczególnych słowach.

Jaką szkołę nauki angielskiego wybrać?

Akcent angielski najlepiej szlifować już w momencie poznawania danych słówek i fraz. Najlepiej więc do poznawania języka wybierać szkołę, w której mówienie po angielsku to podstawa nauki. Taką formę edukacji proponuje nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Dzięki stosowaniu bezpośredniej metody przekazywania wiedzy, kursanci mają możliwość osłuchać się z językiem, zrozumieć procesy używania angielskiego oraz na bieżąco poprawiać ewentualne błędy w wymowie.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz