3 rzeczy, które wpływają pozytywnie na jakość snu

redakcja serwisu | 11 lutego 2022 | Komentarze: 0

Chcąc mieć pełnię sił do pracy oraz do wspólnego spędzania czasu z rodziną, warto się odpowiednio wysypiać. Regularny sen, chodzenie spać o tych samych porach, stworzenie sobie dobrych warunków do snu, a także brak mocnych bodźców przez snem – to wszystko będzie miało wpływ na to, że będzie odpoczywać tak, jak powinniśmy, bez problemów. Jeżeli jesteśmy zainteresowani tym, aby być w dobrej formie, do jakości snu powinniśmy przyłożyć dość dużą uwagę.


Żyjemy coraz bardziej intensywnie, spędzamy coraz więcej czasu w pracy, wykonujemy coraz więcej obowiązków. Wszystko to, aby zarobić więcej, a tym samym podnieść jakość naszego życia. Powinniśmy również pamiętać o tym, że życie rodzinne jest również wyczerpujące, zwłaszcza wtedy, gdy w domu są dzieci.

Jeżeli chcemy być w formie, cieszyć się zdrowiem, odpowiednio dobrą kondycją organizmu, musimy podejmować różnorodne działania. Ćwiczymy, uprawiamy sport, zdrowo się odżywiamy, wyjeżdżamy również spontanicznie, do tego dbamy o jakość snu. Zwłaszcza ta ostatnia kwestia jest niezwykle ważna, gdyż dotyczy naszego codziennego życia. Zdrowy sen to dobre samopoczucie oraz odpowiedni nastrój, więcej energii.

Zobacz także:  http://kobietaizdrowie.pl/co-da-nam-dobrze-dobrane-lozko-drewniane/

Dobrze dobrane łóżko i materac

Ogromny wpływ na sen ma prawidłowo dobrane łóżko (np. łóżka drewniane), a także materac. Łóżko wizualnie musi nam odpowiadać, powinno posiadać dobrej jakości konstrukcję, która jest stabilna, mocna, odporna na pękanie oraz kołysanie się. Dobre łóżko nie będzie skrzypieć, swobodnie utrzyma większy i grubszy materac, a także osoby śpiące.

Odpowiednia temperatura

Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, niższa temperatura zdecydowanie poprawia komfort snu oraz sprawia, że będziemy o wiele bardziej wypoczęci. Oczywiście warto również zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń. Jaka jest optymalna temperatura? Około 18-20 stopni Celsjusza.

Wyciszenie się

Jeżeli chcemy komfortowo spać, nie budzić się w nocy, rano wstawać wypoczętymi oraz mieć energię, wieczorem zdecydowanie, przed położeniem się spać, musimy zrezygnować z używek, oglądania telewizji, słuchania muzyki (oprócz relaksacyjnej), jak również mocno ograniczyć spędzanie czasu przed ekranem telefonu. Sztuczne światło może bowiem powodować zmęczenie, dekoncentrację, problemy z zaśnięciem, a także generować stres, rozdrażnienie. Przed wypoczynkiem zdecydowanie trzeba tego unikać.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz