architektura karajobrazu

Dla kogo powstał kierunek Architektura Krajobrazu?

redakcja serwisu | 1 lipca 2022 | Komentarze: 0

Kierunek studiów Architektura Krajobrazu powstał z myślą o osobach, które lubią przebywać w otoczeniu przyrody, a dodatkowo wykazują się kreatywnością i poczuciem estetyki. Architekt krajobrazu bezpośrednio kształtuje przestrzeń otaczającą człowieka. Pomysłowość architekta krajobrazu pozwala na tworzenie miejsc przyjaznych zarówno dla ludzi, jak i dla przyrody.

Na czym polega praaca architekta krajobrazu?

Architektura Krajobrazu to dyscyplina, która rozwijała się dynamicznie z upływem lat. Kształtowanie przestrzeni od zawsze znajdowało się w kręgu zainteresowań człowieka. Architekci krajobrazu mogą pracować na własny rachunek, ale są również zatrudniani przez instytucje publiczne. Praca architekta krajobrazu ma charakter interdyscyplinarny i łączy w sobie zagadnienia z historii sztuki, biologii, rolnictwa, szeroko pojętego designu i technologii. Absolwenci Architektury Krajobrazu są zatrudniani w pracowniach projektowych, firmach konsultingowych, deweloperskich, urzędach administracji publicznej oraz w szkolnictwie zawodowym.

Cechy idealnego kandydata na kierunek Architektura Krajobrazu

Przyszli architekci krajobrazu powinni kochać obcowanie z przyrodą, a dodatkowo cechować się przede wszystkim kreatywnością oraz pomysłowością. Praca nad zagospodarowaniem przestrzeni wymaga poszukiwania ciekawych rozwiązań, ale niezbędna będzie także umiejętność komunikowania się i życzliwość w relacjach międzyludzkich. Architekt krajobrazu musi również mieć wysublimowane wyczucie estetyki. Powinna wyróżniać go wrażliwość, otwartość na nowinki technologiczne oraz dążenie do nieustannego rozwoju. W pracy architekta krajobrazu przydatne są także talenty plastyczne i umiejętność sprawnej obsługi programów komputerowych.

Gdzie studiować Architekturę Krajobrazu?

Architektura Krajobrazu to kierunek o charakterze technicznym, przyrodniczym, a zarazem artystycznym, więc maturzysta musi poszukać szkoły wyższej o takim właśnie profilu. Przed wyborem uczelni warto przede wszystkim sprawdzić poziom nauczania i bazę edukacyjną, znaleźć odpowiednią lokalizację i sprawdzić, czy jesteśmy w stanie spełnić wymagania rekrutacyjne. Zazwyczaj przed rozpoczęciem kształcenia kandydaci są weryfikowani pod kątem umiejętności plastycznych, głównie w zakresie rysunku.

Studia na kierunku Architektura Krajobrazu w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Uczelnia proponuje przyszłym studentom Architektury Krajobrazu 3,5-letnie studia niestacjonarne I stopnia. Absolwenci tego kierunku uzyskują tytuł inżyniera i są świetnie przygotowani do projektowania obiektów architektury krajobrazu. Dzięki będą w stanie wywierać realny wpływ na kształtowanie przestrzeni oraz zmienianie krajobrazu. Studenci WSEiZ mają dostęp do najlepszego oprogramowania oraz do ogromnych zasobów wiedzy. W toku kształcenia uczą się, jak kształtować funkcjonalną, a zarazem estetyczną przestrzeń. Zdobywają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu:

● nauk przyrodniczych,

● nauk rolniczych,

● nauk technicznych,

● sztuk pięknych.

WSEiZ umożliwia absolwentom studiów I stopnia kontynuację nauki na studiach II stopnia, które kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz